Radni dofinansowali Policję

  • 10.05.2019, 08:05
  • (RB)
Radni dofinansowali Policję Senator Leszek Czarnobaj zapoznał gardejskich samorządowców ze swoją pracą parlamentarną. Fot. Ryszard Bartosiak
GARDEJA. Gardejscy radni wsparli Fundusz Wsparcia Policji kwotą 3 tysięcy zł. Dodatkowe pieniądze będą przeznaczone na zwiększoną liczbę godzin pracy gardejskich policjantów. Mieszkańców dwóch okręgów wyborczych na przełomie czerwca i lipca czekają natomiast wybory uzupełniające. W ostatniej sesji rady gminy uczestniczył również senator Leszek Czarnobaj, który poinformował zebranych o swojej dotychczasowej pracy parlamentarnej.

Wyjątkowo krótko trwała kwietniowa sesja gardejskiej rady gminy. W jej programie znalazła się jedynie informacja o wykonanych remontach w budynkach komunalnych, a także sprawozdanie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z oceny zasobów pomocy społecznej w 2018 roku. Był również punkt mówiący o stanie dróg w gminie Gardeja. Radni zostali w nim zapoznani z remontami jakie gmina przeprowadziła na drogach, którymi zarządza lokalny samorząd. Szczegółowe informacje na ten temat przekazał Mariusz Gawroński, pracownik urzędu.

Radni uznali skargę na dyrektor SP Otłowiec za bezzasadną

Gardejscy radni specjalną uchwałą wsparli również Komendę Powiatową Policji w Kwidzynie, a konkretnie Fundusz Wsparcia Policji. Na konto tego funduszu trafi kwota 3 tys. zł, z przeznaczeniem na wypłatę dodatkowego wynagrodzenia dla policjantów z Posterunku Policji w Gardei. Dzięki temu gardejscy policjanci będą mogli pracować dłużej oraz pełnić służbę w tych rejonach gminy, które szczególnie są narażone na działania osób wchodzących w konflikt z prawem. Warto w tym miejscu tylko przypomnieć, że w okresie wakacyjnym gmina, a zwłaszcza te miejscowości, które leżą w pobliżu jezior, są tłumnie odwiedzane przez turystów. Dodatkowe patrole policji na pewno wpłyną więc pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa w tych rejonach. Radni podjęli również uchwałę w sprawie skargi na działalność dyrektor Szkoły Podstawowej w Otłowcu. Na jej pracę skarżyli się rodzice. Radni uznali jednak, że ich skarga jest bezzasadna.

Senat nie obradował nigdy pod taką presją czasu

W kwietniowej sesji rady gminy Gardeja uczestniczył również senator Leszek Czarnobaj z Platformy Obywatelskiej. Na początku swojego wystąpienia poinformował zebranych, że tradycyjne, raz w roku, w trakcie swojej kadencji odwiedza samorządy lokalne i uczestniczy w sesjach rad gmin i miast. Pokrótce przypomniał także czym zajmował się w ostatnich miesiącach swojej parlamentarnej pracy. Zwrócił również uwagę na to, że nigdy do tej pory Senat RP nie obradował pod taką presją czasu. W efekcie nie ma praktycznie żadnej dyskusji nad przegłosowanymi w Sejmie ustawami. Jak podkreślał senator L. Czarnobaj są one, bez możliwości głębszej analizy, poddawane senatorom pod głosowanie. (...)

Więcej w bieżącym numerze Kuriera Kwidzyńskiego z dnia 8 maja 2019 r.

(RB)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
don
don 11.05.2019, 16:00
Szkoła podstawowa w Otłowcu jest ciężarem ekonomicznym dla Gminy. Szkoła duża dzieci mało czy stać Nas na to żeby w klasach uczyło się kilkoro dzieci to już chyba nauczanie indywidualne jest a w szkołach publicznych za pieniądze społeczeństwa tego się nie robi.

Pozostałe