Ceny mieszkań w Gdańsku

  • 15.05.2019, 12:02
  • artykuł sponsorowany
Ceny mieszkań w Gdańsku
Gdańsk jako stolica województwa pomorskiego, stanowi atrakcyjne miejsce do życia i zamieszkania. Nie dziwi więc liczba nowych inwestycji deweloperskich jak również gwałtowny wzrost cen mieszkań w Gdańsku. Sprawdźmy więc jak wyglądają ceny mieszkań w Gdańsku.

Mieszkania w Gdańsku – ceny rosną czy maleją?

Nie da się ukryć, że w Gdańsku brakuje mieszkań. Mimo nowych projektów deweloperskich popyt na nie jest tak duży, że na własne mieszkanie trzeba czasem poczekać. Wystarczy wspomnieć o tym, że średnia aktywność ofert sprzedaży to 106 dni czyli o ponad 1.5 miesiąca krócej mieszkania czekaja na kupca w porównaniu np. do Warszawy (prawie 150 dni). Nie dziwi więc fakt, że ceny mieszkań rosną. Obecnie średnia, szacunkowa kwota za m² dla Gdańska od początku roku wzrosła o 2.29%. Nie jest to dobra wiadomość dla osób, które dopiero poszukują mieszkania, zaś osoby, które zdecydowały się na inwestowanie w nieruchomości mogą liczyć na to, że sprzedadzą je z zyskiem. Obecnie szacunkowa cena za metr kwadratowy mieszkania wynosi około 848 zł.

Wiele zależy od dzielnicy

Jest wiele czynników składających się na cenę mieszkania: metraż, stan, rozkład pomieszczeń, jego funkcjonalność, ale również - a może przede wszystkim - lokalizacja, położenie. Nawet mieszkanie o gorszych parametrach, ale zlokalizowane w popularnej dzielnicy dla samego Gdańska może kosztować nawet o 8.000 zł więcej za metr kwadratowy. Obecnie - stan na maj 2019 - najdroższą dzielnicą w Gdańsku jest Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia; najtańszą Rudniki. Najwięcej ofert sprzedaży mamy dla dzielnicy Śródmieście.

Jak sprawdzić cenę mieszkań

Katalog cen mieszkań sonarhome umożliwia podgląd cen mieszkań dla Gdańska; zupełnie za darmo, online. Link do cen mieszkań znajduje się wyżej. Dodatkowo dla osób zainteresowanych zakupem bądź sprzedażą mieszkania w "mieście wolności", wystarczy, że odwiedzisz: https://sonarhome.pl/wycena-mieszkania/gdansk

Polecamy również: Ceny działek budowlanych w Polsce

artykuł sponsorowany

Podziel się:


Pozostałe