Muzykowanie na ludową nutę

  • 06.06.2019, 08:23
  • (RB)
Muzykowanie na ludową nutę Fot. Ryszard Bartosiak
GMINA GARDEJA. Już po raz ósmy Cygany w gminie Gardeja stały się miejscem przeglądu piosenki biesiadnej. Na scenie wystąpiło 19 kapel, zespołów muzycznych i solistów. Organizatorzy dla każdego wykonawcy przygotowali podziękowania i upominki.

Kolejny raz niewielka miejscowość w gminie Gardeja, na kilka godzin, stała się muzycznym centrum piosenki biesiadnej. Artyści, którzy występowali na scenie w Cyganach, prezentowali się w krótkich, kwadransowych recitalach. Zanim jednak publiczność miała okazję posłuchania pierwszych utworów biesiadnych, początek wspólnemu śpiewaniu dał przemarsz barwnego korowodu. Uczestnicy muzycznej imprezy wspólnie wyruszyli z placu przy świetlicy wiejskiej, aby dotrzeć na miejsce przeglądu. Odbywał się on w pobliżu miejscowego kościoła parafialnego.

Każdy zespół miał do dyspozycji kwadrans

Emilian Jaworowicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gardei, podkreśla w rozmowie z “Kurierem Kwidzyńskim”, że na tegoroczny przegląd dotarli wszyscy wykonawcy.

-Nie mieliśmy żadnych niespodzianek w postaci tego, że któraś z kapel biesiadnych do nas nie dojechała. W poprzednich latach mieliśmy natomiast takie przypadki. Jako organizatorów bardzo nas to cieszy. Przegląd piosenki biesiadnej jak sama jego nazwa wskazuje nie ma formy muzycznej rywalizacji. Każdy, kto do nas przyjeżdża jest już zwycięzcą. Podczas przeglądu to publiczność ocenia poszczególnych wykonawców nagradzając ich brawami.  (...)

Fot. Ryszard Bartosiak

Więcej w bieżącym wydaniu Kuriera Kwidzyńskiego z dnia 5 czerwca 2019 r.

 

 

(RB)

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe