Służby skontrolowały kąpieliska

  • 30.08.2019, 07:00
  • (fox)
Służby skontrolowały kąpieliska Fot. KPP Kwidzyn
POWIAT. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, wspólnie z innymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo nad wodą, przeprowadzili kontrole kąpielisk znajdujących się na terenie powiatu kwidzyńskiego. Kontrole odbywały się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne wakacje”. Wśród uchybień stwierdzono m.in. brak znaku „Zakaz kąpieli”, brak flagi informacyjnej czy brak informacji o głębokości wody przy pomoście.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie oraz przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Straży Leśnej, a także Straży Pożarnej w Kwidzynie, przeprowadzili szereg kontroli kąpielisk znajdujących się na terenie powiatu kwidzyńskiego. Kontrole trwały od początku wakacji i realizowane były przez poszczególne służby stosownie do posiadanych kompetencji.

-Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nad wodą, pojawiły się na terenach niestrzeżonych akwenów, tzw. „dzikich kąpielisk”. Celem kontroli niestrzeżonych kąpielisk była m.in. działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa
osobistego osób tam przebywających. Kontrole prowadzane były także na kąpieliskach strzeżonych, pod kątem ładu i porządku publicznego oraz stanu trzeźwości ratowników i wyposażenia kąpielisk w sprzęt ratowniczy – wyjaśnia sierż. sztab. Anna Filar, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie.

Wśród uchybień jakie stwierdzono podczas przeprowadzanych kontroli znaleźć można m.in. brak (w niektórych miejscach) znaku „Zakaz kąpieli”, brak flagi informacyjnej oraz brak informacji o głębokości wody przy pomoście.
-W trakcie kontroli realizowane były również założenia akcji ,,Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Miały one na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z korzystania z tzw. „dzikich
kąpielisk” oraz popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych – podkreśla sierż. sztab. A. Filar.

(fox)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe