Niezwykła edukacja w bibliotece

  • 05.09.2019, 08:52
  • (jk)
Niezwykła edukacja w bibliotece Fot. Urząd Miejski w Kwidzynie
Niezwykłe miejsce, w którym młodzi ludzie poznawać będą między innymi tajniki tworzenia muzyki, programowania i robotyki, powstaje w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie. Już we wrześniu w gmachu biblioteki powstanie Multicentrum. To pracownie wyposażone w urządzenia, które posłużą do poznawania nauki w praktyczny sposób.

- Multicentrum zostanie otwarte 10 września w Budynku Biblioteki Miejsko-Powiatowej. Jest to ostatni element adaptacji budynku dworca na potrzeby biblioteki. To bardzo duży projekt, który w 100 proc. finansowany jest przez Unię Europejską. Jego wartość to ok. 1 mln zł. Pieniądze przeznaczone są na zakup urządzeń, a także na szkolenie pracowników, którzy zaproponują mieszkańcom warsztaty podczas których będzie można korzystać z nowoczesnych technologii, także w formie zabawy, od muzyki, elektrotechniki i robotyki. Będzie dostępna cała gama nowoczesnych technologii, włącznie z drukiem 3D. Po uroczystym otwarciu szkoły, przedszkola i świetlice środowiskowe będą mogły korzystać z usług Multicentrum do południa. Po południu chcemy żeby taką możliwość mieli mieszkańcy. Możliwości jakie stwarza to miejsce jest ogromna – podkreśla Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna.

Dodaje, że utworzenie Multicentrum jest częścią projektu „Razem - rewitalizacja obszaru Stare Miasto w Kwidzynie" dofinansowanego ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W pracowni Multicentrum znajdować się będzie kilka tematycznych modułów. Pierwszy z nich to multimuzyka, wyposażony w nowoczesne urządzenia do nauki muzyki. Kolejny moduł to multiprzyroda i multiekologia, w którym będzie można korzystać między innymi z symulatorów energii słonecznej, wiatrowej, hydroelektrycznej, hydrosolarnej oraz wykonywać doświadczenia z zakresu chemii, fizyki i biologii. Multinauka i multitechnika to najbardziej rozbudowany moduł. W pracowni dostępne będą między innymi urządzenia do nauki robotyki, przenośniki i maszyny sortujące, system do nauki programowania i kodowania z platformą jezdną oraz zestaw do samodzielnej budowy robota. W pracowni dostępne będą też urządzenia do interaktywnego nauczania dzieci w wieku od 5 do 8 lat, drukarka 3D oraz klocki do nauki programowania.

Fot. Urząd Miejski w Kwidzynie

(jk)

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe