Czym myć zęby, żeby były piękne i zdrowe? Sprawdź, jakie środki polecają specjaliści z branży stomatologicznej!

  • 06.09.2019, 09:35
  • materiał partnera
Czym myć zęby, żeby były piękne i zdrowe? Sprawdź, jakie środki polecają specjaliści z branży stomatologicznej!
Co ma większe znaczenie dla higieny jamy ustnej – częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych, technika szczotkowania zębów, a może stosowane preparaty? Tak naprawdę na każdy z tych czynników trzeba zwracać pilną uwagę. Jednak pacjenci na fotelach dentystycznych często pytają swoich lekarzy o to, czego należy używać, aby mieć uśmiech jak z żurnala. W końcu liczba i różnorodność specjalistycznych środków stomatologicznych sprawiają, że łatwo się w tym wszystkim pogubić.

Czyste zęby oraz mocne dziąsła stanowią podstawę atrakcyjnego wyglądu. Warto używać past wybielających?

Powszechnie przyjęło się uważać, iż to śnieżnobiałe zęby świadczą o najlepszym zdrowiu jamy ustnej. Mało kto pamięta, że biel to nie jest naturalny kolor uzębienia – mimo to pacjenci wciąż dopytują o skuteczne, sprawdzone sposoby na ich rozjaśnienie. Naturalnie dentyści oferują szereg specjalistycznych zabiegów, te jednak często osłabiają zęby i dziąsła. Poza tym trzeba je mniej lub bardziej regularnie powtarzać, a nie każdy może sobie pozwolić (czas, pieniądze) na systematyczne wizyty u stomatologa. Wobec powyższego trudno się dziwić, że dobra pasta wybielająca wielu osobom jawi się jako idealne remedium na niedoskonałości uśmiechu. Jednak to również nie będzie perfekcyjne rozwiązanie: większość środków rozjaśniających zęby bazuje na tzw. abrazyjności, czyli właściwościach ściernych. Zawierają w sobie cząsteczki o określonej wielkości i kształcie, które za sprawą tarcia oczyszczają powierzchnię zębów z przebarwień oraz osadów.

Pasty do zębów z aktywnym węglem przynoszą oczekiwane efekty, a przy tym nie uszkadzają szkliwa

O tym, jak wysoki współczynnik ścieralności posiada dana pasta wybielająca, decydują parametry REA i RDA. Pierwszy dotyczy wpływu preparatu na szkliwo, drugi: zębinę. Jak przypominają eksperci z firmy Hellodent, rozsądną granicą bezpieczeństwa jest RDA 250. Wyższe wartości oznaczają poważne ryzyko trwałego uszkodzenia zębów. Warto tutaj wspomnieć o czarnych pastach wybielających, których RDA najczęściej oscyluje wokół 50. W tym przypadku zasada działania preparatu jest zupełnie inna. Otóż czarne pasty do zębów wykorzystuje aktywny węgiel drzewny, który wykazuje się kilkoma interesującymi właściwościami. Przede wszystkim łatwo łączy się z cząsteczkami tanin, które stanowią główny składnik płytki nazębnej. Ponadto działa przeciwbakteryjnie, co doskonale sprawdza się w profilaktyce próchnicy, a do tego pomaga ustabilizować pH jamy ustnej na optymalnym poziomie. Przedstawiciele Hellodent zauważają, że jest coś zabawnego w fakcie, że bodaj najlepsza pasta wybielająca zęby ma dokładnie przeciwny, czarny kolor – ciekawe, nieprawdaż?

materiał partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe