Będą się ścigać po lasach

  • 06.09.2019, 09:29
  • (RB)
Będą się ścigać po lasach Fot. Ryszard Bartosiak/Archiwum W ubiegłym roku na debiutanckim biegu na linii startu stanęło 153 biegaczy.
KWIDZYN. Już w najbliższą sobotę (7 września) stowarzyszenie „Kwidzyn Biega” organizuje swoją sztandarową imprezę biegową czyli „Kwidzyńską Biegową Pionę”. Start i meta zostały umiejscowione na terenie TRW Miłosna Kwidzyn.

Śmiało można stwierdzić, że powiat kwidzyński z imprez biegowych zaczyna słynąć. W ciągu roku jest ich organizowanych kilka. Oczywiście prawdziwą perłą w koronie kwidzyńskich biegów jest „Bieg Papiernika”, który w tym roku odbył się już po raz dziesiąty. Po raz drugi „Kwidzyn Biega” organizuje bieg na 10 km czyli „Kwidzyńską Biegową Pionę”. Impreza sportowa odbędzie się w najbliższą sobotę (7 września). Start i meta będą się odbywały na terenie TRW Miłosna. Warto przypomnieć, iż w ubiegłym roku na starcie stanęło 153 zawodników. Wśród kobiet triumfowała Karolina Kulczyk, której pokonanie biegowego dystansu zajęło 00:47:56. W kategorii mężczyzn zwyciężył Bartosz Kotowicz, który dziesięciokilometrową trasę przebiegł w czasie 00:37:52. W tym roku organizatorzy zwiększyli pulę startową i mogło się zapisać 350 zawodników. W ubiegłym roku biorący udział w zawodach biegacze nie ukrywali, że chociaż to był bieg przełajowy to trasa była mordercza. Najbardziej dał im się we znaki słynny ósmy kilometr. Czy w tym roku będzie podobnie, przekonamy się w najbliższą sobotę. Biuro zawodów będzie zlokalizowane na terenach Rekreacyjno-Wypoczynkowych Miłosna w Kwidzynie ul. Miłosna 18. Godziny otwarcia biura w dniu zawodów : 9:00 – 11:30. Start został zaplanowany na godzinę 12-tą. Organizatorzy, oprócz pamiątkowych medali dla każdego zawodnika, który ukończy bieg przygotowali dzięki sponsorom wiele ciekawych i przydatnych nagród. Ponadto, za zajęcia I - III miejsca w kategorii open kobiet i mężczyzn zostaną wręczone bony podarunkowe w kwotach 300zł, 200zł,100zł. Za IV i V miejsce będą nagrody rzeczowe. Na wyróżnienie mogą liczyć także najlepszy Kwidzyniak i Kwidzynianka. Organizatorem biegu jest stowarzyszenie „Kwidzyn Biega” a partnerem Urząd Miasta Kwidzyn.

 

(RB)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe