Rolety – która będzie odpowiednia?

  • 20.09.2019, 11:49
  • artykuł sponsorowany
Rolety – która będzie odpowiednia?
Wybór rolet jest niezwykle ważną kwestią, gdyż dobrze dobrane dają niezastąpione poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa.

Gdy cenisz sobie prywatność

Mieszkając na parterze są idealną opcją, by uzyskać prywatność i zasłonić się przed przechodnimi, gdy okna znajdują się bezpośrednio przy chodniku czy ulicy. W takim wypadku polecamy rolety rzymskie wykonane z grubego i ciemnego materiału, gdyż tylko dzięki nim będzie możliwe uzyskanie efektu blackout. Zapewnią również komfort przebywania w pomieszczeniu, gdyż ograniczają przenikanie promieni słonecznych i nadmierne nagrzewanie się pomieszczenia. Skutecznie chronią wzrok przed ostrym słońcem.

Niektóre z rolet potrafią zatrzymać nawet do 90% energii słonecznej, co pozwala na redukcję kosztów korzystania z ogrzewania, bądź klimatyzacji, w zależności od pory roku. Najlepszymi roletami pod tym względem będą rolety zewnętrzne, które potrafią zatrzymać promienie słońca już przed szybą, co jest najskuteczniejszą ochroną przed przegrzaniem pomieszczenia.

Estetyka

Prócz funkcjonalności, rolety są też doskonałym dopełnieniem całej aranżacji i wystroju wnętrza. Doskonałą dekoracją okna są nie tylko rolety, ale również i zasłony, które można upinać i układać, tak aby jak najlepiej komponowały się z całą aranżacją pokoju. Obecne jest wiele kolorów czy rodzajów tkanin, z jakich są wykonane, tak żeby każdy znalazł odpowiednią roletę lub żaluzję spełniającą jego oczekiwania.

Precyzja wykonania

Rolety wykonywane są z tkanin poliestrowych, co zapewnia odporność na zabrudzenia, warunki atmosferyczne, ale i też uszkodzenia mechaniczne na przykład pod wpływem wysokiej temperatury czy rozciągania. Produkowane są tak, aby kolory tkanin nie blaknęły pod wpływem światła i klient mógł stale cieszyć się obecnością pięknego, intensywnego koloru. Tak więc, rolety nie są inwestycją tylko na jeden sezon, a przetrwają ich znacznie więcej zachowując przy tym piękny, estetyczny wygląd.

O wszystkim decydujesz Ty!

Rolety są niezmiernie łatwe w obsłudze i tu też mamy wolność wyboru, czy chcemy sami, ręcznie je obsługiwać, czy automatycznie na przykład za pomocą pilota. Ich ręczna obsługa nie wymaga żadnego wysiłku i da się je zwinąć, bądź rozwinąć w zależności od potrzeby w parę sekund.

Źródło: wakorolety.pl/oslony-wewnetrzne/rolety-wolnowiszace/

Sami określamy jak dużo światła ma dostawać się do wnętrza pomieszczenia, więc z łatwością można je dostosować do naszych potrzeb. Tu idealnie sprawdzą się rolety okienne dzień noc, które dają niezwykły komfort w regulacji ilości promieni wpadających do pomieszczenia. Dzieje się tak, ponieważ są one wykonane z dwojakiego materiału ułożonego naprzemiennie o różnym stopniu zacienienia.

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)

Podziel się:


Pozostałe