czwartek, 25 kwietnia 2024 12:20

Liwa Cup rozstrzygnięty (ZDJĘCIA)

PRABUTY. XI prabucki uliczny bieg „Liwa Cup” już za nami. W kategorii open wystartowało 88 zawodniczek i zawodników. Wśród kobiet biegowy dystans w czasie 0:19:13 pokonała Monika Jackiewicz z Kazanic i to ona zwyciężyła w swojej kategorii. W gronie mężczyzn tryumfował Piotr Pobłocki z Lęborka z czasem 0:17:48. Najszybszą biegaczką z terenu miasta i gminy Prabuty została Katarzyna Jarosińska a wśród panów Kamil Łukasiak.

Autor: Fot. Ryszard Bartosiak

Raz w roku prabuckie ulice w centrum miasta są na kilka godzin wyłączane z ruchu samochodowego. Okazją do tego są zawody biegowe czyli „Liwa Cup”. W tym roku odbywał się już po raz jedenasty. Zanim na starcie zameldowali się dorośli biegacze, zostały rozgrywane biegi dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Dla najmłodszych zawodników organizatorzy przygotowali znacznie krótsze odcinki. Przedszkolaki musiały zatem przebiec 400 metrów, ich nieco starsze koleżanki i koledzy 800 m. Dla uczniów szkół średnich przygotowano dystans 2 km. Główny bieg, którego trasa liczyła 5500 metrów mieli do pokonania dorośli w kategorii open. Najszybciej wyznaczoną trasę wśród mężczyzn pokonał Piotr Pobłocki z Lęborka z czasem 0:17:48. Wśród pań z czasem 0:19:13 zwyciężyła Monika Jackiewicz z Kazanic. Najszybszą zawodniczką w gronie pań z miasta i gminy Prabuty została Katarzyna Jarosińska. Jej pokonanie prawie 5,5 km zajęło 0:23:36. Najszybszym Prabucianinem, tak jak w roku ubiegłym został Kamil Łukasiak na co dzień biegający w barwach KKL Rodło Kwidzyn. Prabuckiemu lekkoatlecie przebiegnięcie pięciu kółek po ulicach miasta zajęło 0:21:09. Po zakończeniu biegu odbyła się dekoracja najlepszych zawodników w kategorii open i poszczególnych kategoriach wiekowych.

Gdy opadły już emocje po biegu a najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych odebrali puchary rozmawialiśmy z tegorocznym zwycięzcą jedenastego Liwa Cup. Piotr Pobłocki w rozmowie z Kurierem Kwidzyńskim podkreślał, że tegoroczny przyjazd do Prabut to nie był jego debiut.

-W Prabutach jestem już po raz trzeci. Organizacja zawodów była na najwyższym poziomie. Nie mogę zapomnieć również o atmosferze i super kibicach. Mogę się pochwalić, że już udało mi się w jednej z edycji wygrać ten bieg. Zdradzę także taką miłą dla mnie rzecz. Otóż niedaleko Prabut mieszka moja dziewczyna tak więc przyjeżdżając do niej przy okazji wziąłem udział w biegu. Staram się na co dzień biegać. To jest też taka forma relaksu. Jeśli chodzi o to, gdzie wystartuję w kolejnym biegu to mogę tylko powiedzieć tak przewrotnie, że wystartuje tam, gdzie nogi poniosą – powiedział Piotr Pobłocki, zwycięzca XI Biegu Liwa Cup.