Policjanci rozmawiali z uczniami w ramach kampanii edukacyjnej „Narkotyki i dopalacze zabijają”

  • 26.09.2019, 09:01
  • KPP Kwidzyn
Policjanci rozmawiali z uczniami w ramach kampanii edukacyjnej „Narkotyki i dopalacze zabijają” Fot. KPP Kwidzyn
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie w ramach realizowanych programów oraz kampanii profilaktycznych prowadzą zajęcia dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Prowadzone zajęcia mają na celu podniesienie świadomość młodych ludzi dotyczące zagrożeń w ramach kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

W piątek 20 września 2019 w związku z kampanią informacyjno – edukacyjną pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” , której hasłem przewodnim jest „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, realizowaną w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, policjanci z Zespołu ds. Nieletnich oraz dzielnicowi spotkali się z uczniami klas VIII Szkoły Podstawowej w Gardei. W ramach prelekcji policjanci poruszyli zagrożenia związane z zażywaniem środków odurzających a także omówili konsekwencje grożące osobom nieletnim w przypadku popełnienia czynu karalnego.

Istotą prowadzonych działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

Dzięki zajęciom z policjantami młodzi ludzie uzyskali wskazówki dotyczące unikania zagrożeń, szukania pomocy w trudnych sytuacjach, zapoznali się z odpowiedzialnością nieletnich za czyny karalne lub przejawy demoralizacji, co w znacznym stopniu wpłynie na ich bezpieczeństwo.

KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe