14 Międzynarodowy 18 Festiwal ANIMO Kwidzyn 2019

  • 27.09.2019, 07:30
  • mat. prasowe
14 Międzynarodowy 18 Festiwal ANIMO Kwidzyn 2019
KWIDZYN 14 Międzynarodowy 18 Festiwal ANIMO Kwidzyn 2019 w tym roku od 1 do 5 października. Tegoroczna, 18-ta edycja oferuje Państwu 30 różnych wydarzeń, m.in. spektakle teatru formy/animacji, warsztaty, wykłady, wystawę oraz promocję książki. Na 5 dni Kwidzyn stanie się „stolicą sztuki animacji”.

ANIMO jest JEDYNYM W EUROPIE festiwalem ARTYSTYCZNYCH NGO’sów – teatrów autorskich, prywatnych, stowarzyszeń i fundacji artystycznych, inicjatyw poszczególnych twórców i indywidualnych artystów. To festiwal ANIMACJI ARTYSTYCZNEJ.

Festiwal jest wydarzeniem poszukującym różnych form języka animacji, stawiającym na wysoki poziom artystyczny oraz kompetencje i doświadczenie organizatorów. Tworzymy nowoczesne podejście do sztuki i kultury, zmieniamy świadomość społeczną.

O festiwalu, program na www.animofestival.pl


Kiedy: 01-05.10.2019

Gdzie: „Duży Teatr” – ul. Katedralna 18

„Zamek w Kwidzynie” – ul. Katedralna 1

„Klub Festiwalowy” – ul. Słowiańska 13

„Czarna Sala” – ul. Słowiańska 13

„Stara Biblioteka” – ul. Piłsudskiego 28


Don Quijote wg. Telemann’a

Przepiękna opowieść o hiszpańskim bibliofilu Alonso Quixano, który pewnego dnia nazwał się Don Quijote de la Mancha i postanowił ratować świat przed złem. Kwartet smyczkowy Brandenburskiej Filharmonii gra na żywo utwór Georga Philipa Telemanna Don Quichotte Suite muzycznie interpretując tę niesamowitą opowieść. Zza wiejących zasłon wyłaniają się postacie i fragmenty powieści bohaterów Miguela de Cervantesa, które opowiadają o jego spotkaniu z wiatrakami, interpretując ją jako walkę między marzeniami i rzeczywistością.

Spektakl odbędzie się w Dużym Teatrze przy ul. Katedralna 18, 4 października o godz. 19:30

Theater Des Lachens /NIEMCY

Występują: Irene Winter, Björn Langhans, Arkadiusz Porada

Reżyseria: Frank Soehnle, Alexander Soehnle

Scenografia: Frank Soehnle

Muzyka: con Moto (Sabine Engbring – Skrzypce, Anke Portee- Skrzypce,

Bernhard Gülde – Skrzypce, Thomas Wolk – Czelo)

Technik: Andre Nowka

Czas trwania: 70 min

Wiek: 16+

Skłodowska. Radium Girl

Biografii Marii Skłodowskiej-Curie nie obejmują prawa autorskie. Przynależy ona do strefy publicznej. Możemy jej używać. Maria jest twarzą feminizmu, kobietą-mitem, produktem. Podobnie jak inne ikony popkultury – Madonna, Marilyn Monroe, Superman – kształtuje zbiorową wyobraźnię. Czy jednak nasza bohaterka chciałaby ją współtworzyć jako świadoma jednostka? Spektakl przewrotnie używa figury Marii, by poruszyć kwestie szeroko rozumianej wolności, respektowania praw kobiet, wieloaspektowego przekraczania własnych granic, naruszania prywatności osób publicznych, przerostu ego i ambicji, a także, przynależnej systemowi edukacji, tendencji do zamykania ludzkiego życia w banalnych formułkach. Istotne zagadnienia społeczne konfrontowane są z życiową postawą noblistki, której przywraca się prawo do szczerej, intymnej, nierzadko kontrowersyjnej wypowiedzi. Korzystając z języka teatru ożywionej formy, twórcy w dynamiczny i groteskowy sposób przybliżają bogaty w paradoksy fenomen zjawiska, jakim jest Maria Skłodowska-Curie

Spektakl odbędzie się w Dużym Teatrze przy ul. Katedralna 18, 2 października o godz. 19:30

Teatr Papahema/ Polska

Tekst i reżyseria: Agata Biziuk

Scenografia: Katarzyna Pielużek

Muzyka: Natasza Topor

Projekcje: Patryk Bychoski

Choreografia: Anna Sawicka-Hodun

Reżyseria Światła: Maciej Iwańczyk

Konsultacje Chemiczne: Marzanna Rutkowska

Obsada: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski, Mateusz Trzmiel

Czas trwania: 90 MIN

Wiek: 16+

mat. prasowe

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe