Bene Meritus Powiatom dla Jerzego Godzika

  • 30.09.2019, 07:30
  • (jk)
Bene Meritus Powiatom dla Jerzego Godzika Jerzy Godzik, starosta kwidzyński otrzymał odznaczenie Bene Meritus Powiatom. Wyróżnienie przyznane zostało przez zarząd Związku Powiatów Polskich dla osób, które w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju powiatów, a tym samym do poprawy życia mieszkańców.
Jerzy Godzik, starosta kwidzyński, otrzymał odznaczenie Bene Meritus Powiatom. Wyróżnienie przyznane zostało przez zarząd Związku Powiatów Polskich dla osób, które w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju powiatów, a tym samym do poprawy życia mieszkańców. Odznaczenie wręczono podczas Konwentu Powiatów Województwa Pomorskiego, który odbył się w Gdyni.

- Uchwała w sprawie przyznania odznaczenia została podjęta w czewrcu, ale dopiero podczas konwentu, który odbył się w Muzeum Emigracji, otrzymałem to wyróżnienie, które tak naprawdę jest docenieniem działań całego samorządu na rzecz mieszkańców naszego powiatu. Miejsce, w którym odbył się konwent jest szczególne i bardzo polecam jego odwiedzenie. To bardzo nowoczesny obiekt. Muzeum, o czym mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, zostało otwarte w 2015 roku. Przed wojną przy gmachu obecnego muzeum cumował między innymi „Batory”. Stąd wielu Polaków opuściło kraj emigrując do Stanów Zjednoczonych – mówi Jerzy Godzik.

Podczas konwentu nie zabrakło także części roboczej. Uczestnicy spotkania wysłuchali między innymi eksperta, który omówił rolę samorządów w powstrzymywaniu zmian klimatycznych. Omówiono także działania Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku podejmowane wspólnie z powiatowymi urzędami pracy.

(jk)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe