Pomorska Liga Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych

  • 01.11.2019, 11:13
  • (jk)
Pomorska Liga Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Fot. Jacek Kluczkowski
Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie, zwyciężył podczas turnieju w Ryjewie w najsilniejszej grupie A. Drużynowo w tej samej grupie najlepsi okazali się tenisiści z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Turniej został rozegrany w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w hali sportowej Zespołu Szkół w Ryjewie. Jego organizatorzy to Stowarzyszenie Pomocy Społecznej "Słoneczne Wzgórze" oraz Dom Pomocy Społecznej "Słoneczne Wzgórze" w Ryjewie. Tenisiści, w zależności od poziomu sprawności, startują w trzech grupach: A, B i C. Razem z niepełnosprawnymi tenisistami w ligowych rozgrywkach biorą udział także opiekunowie. Zawodników powitali między innymi Sławomir Słupczyński, wójt gminy Ryjewo, Jolanta Mroczek, dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie, Andrzej Zwolak, dyrektor Zespołu Szkół w Ryjewie i wiceprzewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego oraz Mieczysław Warczak, prezes Stowarzyszenia Pomocy Społecznej "Słoneczne Wzgórze", który podziękował zawodnikom za przyjazd do Ryjewa. Podkreślił też, że w lidze nie ma zwycięzców i pokonanych, gdyż wygranymi są wszyscy, którzy uczestniczą w turniejach. O pierwsze miejsce w indywidualnej klasyfikacji trwa zacięta rywalizacja pomiędzy Romanem Leszkiem, a Klaudią Klonowską. Podczas turnieju w Ryjewie kolejne punkty za pierwsze miejsce zdobył Roman Leszek.

- Myślę, że uda mi się zakończyć ligę na pierwszym miejscu, chociaż nie byłem na jednym turnieju. W tym turnieju także bardzo dobrze wypadłem. Trenowałem, przygotowywałem się do niego. W poprzednim turnieju, który odbył się w Pelplinie zajął drugie miejsce. To moim zdaniem bardzo dobry wynik. Bardzo się cieszę z dobrych wyników. W przyszłym sezonie ligi, o ile nie będę miał żadnej kontuzji, będę chciał także wystartować - mówi Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie.

Trzecie miejsce w turnieju zajął Konrad Stachewicz z Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie.

W najsilniejszej grupie A, w klasyfikacji drużynowej, prowadzi reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

- Mamy szansę na zwycięstwo drużynowe. Zdobyliśmy kolejne punkty wygrywając turniej w Ryjewie. Pozostanie nam udział w ostatnim turnieju, który odbędzie się 14 listopada w Przodkowie – twierdzi Marian Behnke, opiekun niepełnosprawnych tenisistów kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Na drugim miejscu turniej w Ryjewie zakończyła pierwsza reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Rudnie, natomiast na trzecim pierwsza drużyna Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie.

Nagrody i puchary dla najlepszych tenisistów oraz drużyn wręczali Jolanta Mroczek, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie oraz Kazimierz Zima, przewodniczący rady gminy Ryjewo, który pogratulował uczestnikom i dokonał zamknięcia zawodów.

Pomysłodawcą Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych jest Wojciech Rogaczewski, z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie. Organizatorem ligi jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji w Sopocie. W ligowych rozgrywkach uczestniczy ok. 100 niepełnosprawnych tenisistów z województwa pomorskiego.

Klasyfikacja indywidualna

Grupa A

I miejsce - Roman Leszek (WTZ Ryjewo)

II miejsce - Klaudia Klonowska (WTZ Kwidzyn)

III Miejsce - Konrad Stachewicz – DPS Ryjewo I

Grupa B

I miejsce - Piotr Kaczmarek (ŚDS Czersk II)

II miejsce - Marcin Wieczorek (ŚDS Szpęgawsk)

III Miejsce - Waldemar Kaszubowski (ŚDS Gniew)

Grupa C

I miejsce - Marcin Krajnik (DPS Pelplin)

II miejsce - Adam Wiczanowski (DPS Rokocin I)

III miejsce - Monika Łapińska (ŚDS Nowiny Gdańsk)

Klasyfikacja drużynowa

Grupa A

I miejsce- WTZ Kwidzyn

II miejsce - DPS Rudno I

III miejsce - DPS Ryjewo I

Grupa B

I miejsce - ŚDS Czersk II

II miejsce - ŚDS Sopot I

III miejsce - ŚDS Gniew

Grupa C

I miejsce - DPS Rokocin I

II miejsce - DPS Pelplin

II miejsce - DPS Kobysewo

Fot. Jacek Kluczkowski

(jk)

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe