Wypadków jest coraz mniej

  • 04.11.2019, 07:00
  • KRUS
Wypadków jest coraz mniej Zdjęcia: H. Dobrzański Kasa Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych w różnorodny sposób dociera do młodych mieszkańców wsi z przesłaniem o bezpieczeństwie w domu i w zagrodzie. Przez zabawę do wiedzy, to sposób, by utrwalić sobie pewne schematy bezpiecznego postępowania. Specjalnie dla KRUS opracowano i wyprodukowano gry plans
Przedstawiciele kwidzyńskiej placówki KRUS, gościli w Szkole Podstawowej w Korzeniewie, gdzie spotkali się z dziećmi z klas od I do II oraz z młodzieżą z klas od IV do VIII. W ramach pogadanki rozmawiano z uczniami o tym jak oni i ich rodzice reagują w sytuacjach zagrożenia wypadkiem, skąd czerpać wiedzę o prewencji, czyli zapobieganiu wypadkom i jakie są najlepsze praktyki. Dzieciaki i młodzież z Korzeniewa ma bardzo dużą wiedzę i chętnie chciała się z nią podzielić z prowadzącymi pogadanki oraz z koleżankami i kolegami obecnymi na prelekcji. Były quizy, zagadki i zgadywanki. Obie grupy obejrzały filmy o bezpieczeństwie i czyhających tam zagrożeniach.

-Szkolenia, quizy, olimpiady, konkursy gazetowe, konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży, pogadanki, kolportaż materiałów instruktażowych i wydawnictw dla młodzieży oraz kolorowanek dla dzieci z tematyką o prewencji, publikacje prasowe i w mediach elektronicznych, to niektóre z przykładowych działań kwidzyńskiej Placówki, stwierdziła inspektor Jolanta Szatanek z działu prewencji w KRUS PT w Kwidzynie. Staramy się być wszędzie tam, gdzie są nasi partnerzy, czyli mieszkańcy gmin powiatu kwidzyńskiego, którzy pracują na roli lub prowadzą na wsi gospodarstwa rolne, dodała J. Szatanek.

Ten rok szczególnie obfituje w różne wydarzenia z prewencji. Wykorzystywane są cykliczne imprezy, takie jak dożynki powiatowe, czy święto śliwki oraz pogadanki w szkołach z gmin wiejskich powiatu kwidzyńskiego, do tego, by kolportować materiały informacyjne o bezpiecznej wsi. Placówka w Kwidzynie dysponuje materiałami z nowoczesną grafiką, ciekawą narracją i wygodnym, funkcjonalnym formatem nośników informacji. Filmy, karty do gry z ilustracjami scenek z życia wsi, kostki z podkładkami, puzzle, narzędzia i gadżety przydatne w rolnictwie mają zasadniczo jeden cel – ciągle i ciągle przypominać o bezpiecznym zachowaniu się podczas prac polowych i w obejściu domowym.

KRUS

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe