Obchody 101.rocznicy odzyskania niepodległości

  • 13.11.2019, 15:14
  • Maria Krajewska
Obchody 101.rocznicy odzyskania niepodległości fot. Maria Krajewska
KWIDZYN -W dniu 11 listopada 1918 roku odrodziła się wolna Polska, dzisiaj my spadkobiercy polskiej tradycji niepodległościowej sięgamy do skarbnicy dokonań naszych walecznych przodków- podkreśliła podczas Apelu Pamięci harcerka , prowadząca uroczystości .

W poniedziałek 11 listopada wszyscy Polacy obchodzili Święto Niepodległości , w Kwidzynie obchody rozpoczęły się o godz.10.00 na Skwerze Kombatantów , który znajduje się przy ulicy Warszawskiej. W trakcie uroczystości delegaci m.in. organizacji samorządowych oraz harcerzy złożyli wiązanki na Grobie Nieznanego Żołnierza. Druga część obchodów odbyła się na kwidzyńskim deptaku , gdzie znajduje się pomnik Józefa Piłsudskiego tam również zostały złożone wieńce, następnie wszyscy zebrani udali się w stronę Parafii Św. Jana Ewangelisty, w której została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny.

W Gardei obchody 101.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się o godz.11.00 w kościele p.w. Św. Józefa, następnie odbył się spektakl słowno-muzyczny oraz złożenie wiązanek pod tablicą walczących za ojczyznę. O godz.14.00 dla wszystkich chętnych zostały zorganizowane zawody strzeleckie na strzelnicy w gardejskim parku.

Uroczystości w Prabutach rozpoczęły się o godz.12.30 przy ul. Kwidzyńskiej , gdzie znajduje się Pomnik Pamięci, następnie tłum zebranych udał się na mszę świętą do konkatedry. Uroczystości zakończono przy pomniku na cmentarzu komunalnym.

Sadlinki świętowały przy muzyce chóru żeńskiego Eufeme z Łodzi , koncert rozpoczął się o godz. 10.30 w kościele parafialnym.

fot. Maria Krajewska

Maria Krajewska

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe