Kwidzyńskie spotkania teatralne

  • 28.11.2019, 18:57 (aktualizacja 28.11.2019, 19:04)
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
Kwidzyńskie spotkania teatralne Maria Krajewska
Przez tydzień , od 22 do 28 listopada w kwidzyńskim teatrze odbywały się teatralia, czyli spotkania teatralne. Na deskach miejskiego teatru wystąpiły grupy dziecięce, młodzieżowe, dorosłe z Kwidzyna i okolic.

Teatralia organizowane są dla wszystkich miłośników teatru, podzielone są na cztery kategorie, czyli zespoły przedszkolne, szkoły podstawowe i średnie oraz dorosłych. W przeglądzie mogą uczestniczyć grupy uprawiające różnorodne formy teatralne. Celem takich spotkań z kulturą jest m.in. wychowanie do uczestnictwa w niej i jej wzbogacenie. Przedstawiane spektakle nagradzane były gromkimi brawami dzięki temu, że były różnorodne i nieprzewidywalne. Każda z grup z zaangażowaniem przygotowywała się do występów, tworząc stroje i scenografię. Widowisko otworzyły zespoły przedszkolne, które występowały dwa dni, następnie w teatrze mogliśmy oglądać grupy szkolne i dorosłe. Wszystkie z nich gromadziły w teatrze wielu widzów. Organizatorem spotkań było Kwidzyńskie Centrum Kultury, choć to już koniec spektakli, kolejne będzie można zobaczyć za rok.

Źródło: Kurier Kwidzyński

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe