W Prabutach powstanie rondo na „dołku”

  • 28.11.2019, 20:31
  • Żródło: Kurier Kwidzyński
W Prabutach powstanie rondo na „dołku”
W czwartek, 28 listopada została podpisana umowa na budowę ronda na tzw. „dołku”. Skrzyżowanie ulic Kraszewskiego, Parkowej i Plac Wolności zostanie przebudowane na rondo. Umowa została podpisana z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym FASTBRUK, której właścicielem jest Pan Mariusz Pelcer.

-Pomysł przebudowy powstał dwa lata temu. Skrzyżowanie miało zostać przebudowane w mniejszym zakresie, jednakże przy ważniejszym w tamtym momencie remoncie kaplicy na cmentarzu komunalnym, wspólną decyzją z radnymi odłożono projekt przebudowy skrzyżowania na później- mówi naszej redakcji Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty Marek Szulc.

Rozpoczęcie robót przewidziane jest na wiosnę 2020 roku, a ich zakończenie na koniec lipca tego samego roku. Przebudowa skrzyżowania dofinansowana została w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt inwestycji to około 640 tys. złotych.

-W tym roku pojawiła się możliwość pozyskania dofinansowania w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych i wśród 7 złożonych przez Miasto i Gminę Prabuty projektów na liście dofinansowanych inwestycji pojawiła się właśnie przebudowa na tzw. „ dołku” oraz ulica Wiśniowa-dodaje Burmistrz Marek Szulc.

Zakres prac obejmować będzie budowę małego ronda wraz z towarzyszącą infrastrukturą tj. nowymi chodnikami, zjazdami, wyniesionymi przejściami dla pieszych, wyspami segregacji ruchu, przebudowana zostanie również sieć wodociągowa i inne kolizje w rejonie skrzyżowania.

 

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe