Klaudia potrzebuje pomocy!

  • 01.12.2019, 22:08
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
Klaudia potrzebuje pomocy!
-Jestem po dwóch operacjach nóg, najważniejsza operacja jest przede mną. Bardzo proszę o pomoc, abym nie musiała jeździć w przyszłości na wózku - mówi naszej redakcji Klaudia Gołębiewska - mieszkanka Kwidzyna.

Klaudia urodziła się jako wcześniak, okazało się że jest chora na dziecięce porażenie mózgowe pod postacią wzmożonego napięcia mięśniowego i niedowład lewostronny. Dodatkowo ma wszczepioną pompę baklofenową, zbiornik który podaje lek bezpośrednio do rdzenia kręgowego. Dzisiaj ma 19 lat i jej jedynym marzeniem jest móc chodzić. Choć polscy lekarze nie dawali na to żadnych nadziei, to mama Klaudii się nie poddała, dlatego trafiły na konsultacje do dr. Feldmana. To światowej rangi ortopeda, ekspert w leczeniu deformacji, obecnie jeden z najbardziej doświadczonych chirurgów w dziedzinie wad wrodzonych i nabytych układu ruchu. Dał on nadzieję Klaudii i jej rodzicom - może odbyć się operacja, dzięki której marzenia tej rodziny mogą spełnić się. Wiąże się to jednak z wysoki kosztami. Mimo, iż rodzina oczekuje na kosztorys już dzisiaj wiadomo, że potrzeba wielu środków, żeby Klaudia mogła poddać się operacji obu nóg w Paley European Institute w Warszawie. Pani Agnieszka, mama Klaudii to prawdziwa wojowniczka - robi wszystko by spełniać marzenia córki, ale nie przystaje tylko na jej potrzebach. Pamięta również o innych, którzy potrzebują pomocy. Klaudia przeszła wiele, dzisiaj jest mądrą i silną dziewczyną, która może być inspiracją dla ludzi chorych pokazując, że nie można się poddawać i zawsze trzeba walczyć.

-Przez niedotlenienie u Klaudii, zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce ze wzmożonym napięciem, z przewagą na lewą stronę. Przez głowę przeleciało mi tysiące myśli, a emocje zmieniały się ze strachu w złość, a potem bezradność. Patrząc na to jak moja córka cierpi na rehabilitacji, chciała to wziąć na siebie. Jednocześnie wiedziałam, że tylko dzięki temu daję jej szansę na przyszłość - napisała w liście do fundacji Pani Agnieszka, mama Klaudii

Pomóc można m.in. oddając 1% podatku KRS0000037904 - wpisując w rubrykę informacji uzupełniających – 9810 Gołębiewska Klaudia lub dokonując bezpośrednio wpłaty na subkonto fundacji - Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, Warszawa, nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z tytułem 9810 Gołębiewska Klaudia - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia lub korzystając ze strony internetowej: https://www.siepomaga.pl/en/klaudia-golebiewska.

 

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:


Pozostałe