Działają dla bezpieczeństwa osób bezdomnych

  • 11.12.2019, 20:56
  • Źródło: KPP w Kwidzynie
Działają dla bezpieczeństwa osób bezdomnych
Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy policjanci regularnie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać i grupować się osoby bezdomne, często znajdujące się pod wpływem alkoholu. Jest to bardzo ważne, gdyż temperatura nocą zaczyna spadać znacznie poniżej zera. W trosce o bezpieczeństwo tych osób apelujemy do wszystkich, aby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych oraz o to, aby informować służby o miejscach, gdzie mogą oni przebywać.

Corocznie w okresie jesienno-zimowym prowadzone są przez Policję działania związane z bezpieczeństwem osób bezdomnych. Policjanci monitorują miejsca przebywania osób bezdomnych a także reagują na osoby siedzące lub leżące na ławkach w niesprzyjających warunkach. Zmieniające się warunki pogodowe sprawiają, że dużo ciężej jest przetrwać ten okres takim osobom. Stąd też regularne monitorowanie ich stanu i sprawdzanie czy warunki w jakich przebywają, nie zagrażają ich życiu i zdrowiu. Mundurowi regularnie sprawdzają opuszczone budynki, garaże i altanki działkowe. Policjanci kwidzyńskiej jednostki w minionym tygodniu podczas wspólnych działań z pracownikami MOPS przekazywali osobom bezdomnym informacje oraz pomagali w dotarciu do odpowiednich placówek w których mogą uzyskać pomoc.

Ale bezpieczeństwo tych osób zależy od każdego z nas. Dlatego przypominamy mieszkańcom, by przekazywali służbom informacje o miejscu przebywania osób bezdomnych, którzy znajdują się w warunkach mogących zagrozić ich życiu lub zdrowiu. Można to zrobić poprzez dzielnicowych, aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy dzwoniąc na nr alarmowy 112. W ten sposób możemy dotrzeć do większej liczby potrzebujących pomocy i uchronić ich przed zamarznięciem.

Reagujmy także na osoby, które leżą na ławkach. Oni także mogą potrzebować pomocy. Nocleg w parku może okazać się śmiertelnie niebezpieczny. Informacja skierowana do odpowiednich służb może w tej sytuacji uratować czyjeś życie.

Źródło: KPP w Kwidzynie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe