Pomysły na rozwój Kwidzyn-Wschód i Osiedla Piastowskiego 

 • 08.01.2020, 11:19
 • Źródło: Urząd Miasta Kwidzyn
Pomysły na rozwój Kwidzyn-Wschód i Osiedla Piastowskiego
Powstał raport z I etapu konsultacji społecznych dotyczących projektu „KWIDZYN-WSCHÓD” i „OSIEDLE PIASTOWSKIE” . Prezentujemy zgłoszone wnioski przez mieszkańców, organizacje, instytucje i firmy zgłoszone w trakcie konsultacji społecznych.

Konsultacje społeczne przeprowadzono na podstawie Uchwały Rady Miejskiej w Kwidzynie z dnia 25 kwietnia 2019 r. oraz na podstawie Zarządzenia Burmistrza Miasta Kwidzyna z dnia 8 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzenia I etapu konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „KWIDZYN-WSCHÓD” i „OSIEDLE PIASTOWSKIE” oraz powołania Zespołu ds. Konsultacji Urzędu Miejskiego w Kwidzynie.

Konsultacje miały charakter lokalny i przeprowadzane były w celu:

- dotarcia do jak największej liczby mieszkańców miasta Kwidzyna, a w szczególności

mieszkańców terenów objętych granicami sporządzania planów miejscowych; - zwrócenia uwagi na zapewnienie zrównoważonego rozwoju, regulowanego zapisami planów miejscowych; - zapoznania mieszkańców i interesariuszy z procedurą sporządzania planów miejscowych; - zebrania wniosków mieszkańców i interesariuszy do planów miejscowych, dotyczących najbardziej akceptowalnych społecznie rozwiązań urbanistycznych i komunikacyjnych dla danego terenu; - poznania opinii mieszkańców o poddanej konsultacjom sprawie oraz pozyskania dodatkowych informacji, doświadczeń, sugestii mieszkańców w sprawie sporządzanych projektów planów miejscowych; - rozwiązywania sytuacji konfliktowych oraz budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Konsultacje przeprowadzone były przez kilka miesięcy w formie:

 • bezpośrednich, otwartych spotkań z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, inwestorami oraz przedstawicielami podmiotów realizujących swoje zadania na terenach objętych konsultacjami: m.in. z Energa Operator, PGNiG, PEC Kwidzyn, PWK Kwidzyn, a także pracowników Nadleśnictwa Kwidzyn, Gminy Kwidzyn i GDDKiA, spotkanie z przedsiębiorcami (pensjonat Willa Miłosna, BM Polska, Plati Polska, Jabil Poland, Lemahieu Polska, TRW Miłosna, PRAZE,) oraz z organizacjami pozarządowymi (Towarzystwo Rozwoju Powiatu Kwidzyńskiego, ROD „Leśna Dolina”, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajobrazowego – Oddział Zakładowy „CELULOZA”, Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa, OSP Kwidzyn i Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji,
 • spotkań z mieszkańcami: pod wiatą na terenie Miłosnej, w formule world café przy trzech stolikach tematycznych: komunikacja, rekreacja i tereny zielone, inwestycje na osiedlu,
 • spaceru badawczego - uczestnicy podążali „szlakiem” przyszłych osiedlowych inwestycji, by dotrzeć do terenów nad Liwą, które w przyszłości mogą stać się ciekawym zapleczem rekreacyjnym dla mieszkańców
 • spotkania podsumowującego cykl konsultacji społecznych.
 • ponadto zbierano opinie, propozycje i uwagi za pośrednictwem mobilnych punktów informacyjnych podczas wydarzenia „Smaki Jesieni”, na Osiedlu Piastowskim przy obiekcie handlowym, podczas spotkania na Terenach Rekreacyjno-Wypoczynkowych „Miłosna”, podczas spaceru badawczego na Osiedlu Piastowskim oraz podczas zawodów jeździeckich na Miłosnej.
 • Opinie, propozycje i uwagi mieszkańców zbierano też za pośrednictwem stałego punktu konsultacyjnego działającego w Urzędzie Miejskim w Kwidzynie do 30 grudnia 2019 r.
 • Ponadto konsultacje odbywały się też za pośrednictwem m.in. tzw. zrywek dołączonych do ulotek (3 000 sztuk), które można było dostarczyć do Biura Obsługi Ludności Urzędu Miejskiego w Kwidzynie, stałego punktu konsultacyjnego i mobilnych punktów konsultacyjnych, zakładki na portalu Inspire-Hub http://mapa.inspire-hub.pl/partycypacja/kwidzyn.

Informacje o ogłoszeniu konsultacji zamieszczono:

 • w BIP Urzędu Miejskiego w Kwidzynie, na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kwidzynie, na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Kwidzynie oraz poprzez media lokalne
 • wydrukowano specjalne ulotki i plakaty informujące o konsultacjach.

Konsultacje społeczne trwały od 6 września do 30 listopada 2019 r., zaś stały punkt konsultacyjny w Urzędzie Miejskim w Kwidzynie działał do 30 grudnia 2019 r.

Źródło: Urząd Miasta Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
realista
realista 08.01.2020, 15:58
A co z zagospodarowaniem Liwy na cele rekreacyjne?? Były takie plany i co dalej z tym?? Dlaczego nie uwzględnia się potrzeb osób starszych ? Może więcej ławek przy chodnikach? Po co nadmiar placów zabaw skoro społeczeństwo się starzeje !! Więcej monitoringu bo i tak wandale będą niszczyć i kraść. Więcej patroli straży miejskiej albo zlikwidować tą komórkę, sprawdzać sposób parkowania samochodów niszczących trawniki i nasadzenia.

Pozostałe