Kwidzyn. Skończyli remont skarpy Przeprowadzą odbiory techniczne

  • 08.01.2020, 08:00
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
Kwidzyn. Skończyli remont skarpy Przeprowadzą odbiory techniczne
Rozpoczną się odbiory techniczne nowego umocnienia skarpy oraz wykonania odwodnienia wiaduktu na ulicy Owczej. Wszystkie prace zostały już wykonane.

Nie jest wykluczone, że na przełomie stycznia i lutego znikną ograniczenia ruchu pojazdów na wiadukcie. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Uslugowo-Produkcyjne Budownictwa ,”TOM” z Otłowca, w gminie Gardeja. Do oberwania się skarpy i uszkodzenia odwodnienia z jednej strony wiaduktu doszło 13 czerwca. Ekstremalne opady deszczu uszkodziły wówczas skarpę i odwodnienie wiaduktu.

- Skarpa została umocniona w taki sposób, że powinna wytrzymać nawet najbardziej intensywne opady deszczu. Trwają przygotowania do odbiorów technicznych inwestycji. Potrwają one ok. 3 tygodni. Spodziewam się, że na przełomie stycznia i lutego ruch pojazdów na wiadukcie będzie mógł odbywać się już bez ograniczeń. Powyżej wiaduktu wykonywane jest dodatkowe odwodnienie. Chcemy przechwycić wodę z ulicy Owczej i Długiej. Powstają tam dodatkowe kratki ściekowe. Wykonywane są też dwie dodatkowe kratki przy drodze prowadzącej do ogródków działkowych, aby woda nie przedostawała się do skarpy przy torach. Chcemy rozwiązać ten problem w sposób kompleksowy, aby uniknąć takich sytuacji z jakimi mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku - twierdzi Piotr Halagiera, wiceburmistrz Kwidzyna.

Koszt nowego umocnienia skarpy oraz wykonania odwodnienia wiaduktu wyniósł ok. 329 tys. zł.
(jk)

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe