Kwidzyn. „Excalibur dziedzictwo ludzkości” już w księgarniach Pisarski debiut Delfiny Chmieleckiej

  • 14.01.2020, 16:47
  • JK
Kwidzyn. „Excalibur dziedzictwo ludzkości” już w księgarniach Pisarski debiut Delfiny Chmieleckiej Zdjęcia: Delfina Chmielecka „Excalibur dziedzictwo ludzkości” to debiut pisarski Delfiny Chmieleckiej, prawniczki, która realizuje swoje pisarskie marzenia.
„Excalibur dziedzictwo ludzkości” to debiut pisarski Delfiny Chmieleckiej. Książka absolwentki kwidzyńskich szkół, w tym Szkoły Podstawowej Nr 4, Gimnazjum Nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego Nr 2, a obecnie prawniczki, wczoraj trafiła do księgarń. Można ją kupić w tradycyjnych oraz internetowych księgarniach. Osoby ceniące sobie dotknięcie prawdziwej książki przed jej zakupem mogą to zrobić chociażby w salonach Empik.

- W życiu prywatnym jestem miłośniczką kotów, w życiu zawodowym prawnikiem, a teraz także początkującą pisarką. Pisanie od zawsze było głęboko w moim sercu i chociaż nieustannie marzyłam o napisaniu książki, kolejne etapy życia, studia, praca i codziennie obowiązki rozmywały to marzenie i przesuwały je na dalszy plan. Ukończyłam studia prawnicze, rozpoczynając aplikację notarialną i przygotowując się do zawodu notariusza czułam się spełniona zawodowo, ale gdzieś w środku miałam wrażenie, że powinnam zrobić coś jeszcze. Powinnam pewną ręką sięgnąć do głęboko skrywanego i stłamszonego przez inne życiowe cele, pragnienia. W mojej głowie buzowało od pomysłów i koncepcji na książkę, więc po prostu usiadłam do komputera i zaczęłam uwalniać to wszystko co kłębiło się we mnie przez lata zapisując kolejne strony. W ten sposób rozpoczęła się moja niezwykła przygoda, którą była możliwość stworzenia czegoś co tkwiło we mnie przez tyle lat. Napisania historii, która urodziła się w mojej głowie – podkreśla Delfina Chmielecka.

Dodaje, że duchowość zawsze była dla niej niezwykle ważna, a własne przeżycia, sny i inne wydarzenia stanowiły i stanowią dla niej ogromne źródło inspiracji.

- „Excalibur dziedzictwo ludzkości” to książka zaliczana do kategorii fantastyki naukowej, chociaż zdecydowanie nie jest to mój ulubiony typ literatury. Dlatego nie brakuje w niej także wątków miłosnych, intryg, mądrości, które pozwalają na refleksję nad tym co w życiu najważniejsze. Z całą pewnością to lektura, która pozwala zapomnieć o otaczającym nas świecie, poczuć dreszczyk emocji i utożsamić się z główną bohaterką, która została uwikłana w sam środek niebezpiecznego konfliktu. Pomimo, że moja książka to debiut wydawniczy, nadal odczuwam silną potrzebę tworzenia, a w mojej głowie ponownie buzuje od najróżniejszych pomysłów i koncepcji na nową powieść. Bez wątpienia kolejna książka będzie zupełnie inna, ponieważ każdy autor kiedy pisze przelewa na papier swoje uczucia i emocje, a ja nieustannie staram się rozwijać nie tylko pod względem duchowym czy emocjonalnym, ale także doskonalę swój warsztat pisarski – mówi Delfina Chmielecka.

Podkreśla, że jest absolwentką kwidzyńskich szkół – Szkoły Podstawowej Nr4, Gimnazjum Nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego Nr 2.

- Chciałabym bardzo podziękować wszystkim nauczycielkom języka polskiego, które stanęły na mojej drodze i pomagały mi pielęgnować pasję do pisania. Na szczególne podziękowania zasługuje pani Ania Depka, która zawsze wspierała, a swoim indywidualnym podejściem pomagała rozwinąć skrzydła i nieustannie inspirowała - dziękuje Delfina Chmielecka.

Autorka zachęca wszystkich do zagłębienia się w magiczny świat przedstawiony w swojej debiutanckiej książce, która swoją premierę miała 14 stycznia.

(jk)

 

JK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe