Pomorscy samorządowcy spotkali się w Starogardzie Gdańskim

  • 31.01.2020, 08:04
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
Pomorscy samorządowcy spotkali się w Starogardzie Gdańskim
W czwartek, 30 stycznia w Starogardzie Gdańskim w sali hotelu Ren odbyło się pomorskie noworoczne spotkanie samorządowców, w którym uczestniczyli prezydenci, burmistzowie, wójtowie i radni samorządów z województwa pomorskiego. Spotkanie zorganizowało Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim z starostą Kazimierze Chyłą na czele. Patronat honorowy objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Na spotkanie samorządowców przybyło kilkadziesiąt osób z całego województwa. Jak podkreślił w swoim przywitaniu Kazimierz Chyła spotkanie to organizowane jest po raz pierwszy na Kociewiu i jego celem jest ma pogłębienie samorządów lokalnych w ścisłej współpracy na rzecz rozwoju regionu. Podkreślił, że samorząd jest wartością, o którą należy dbać i chronić. Po staroście starogardzkim wystąpił wicemarszałek województwa Wiesław Byczkowski, który podkreślił wagę takich corocznych spotkań (w poprzednich latach odbywały się na Kaszubach), a prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która przypomniała, że w tym roku będziemy obchodzić 30-lecie samorządu terytorialnego. Odniosła się też do bieżącej polityki wspominając o nadchodzących wyborach prezydenckich.

 

Po wystąpieniach na scenie zaprezentował się z swoimi utworami zespół muzyczny 5/6, a następnie już przy stolikach i kuluarach samorządowcy w przyjaznej atmosferze omawiali swoje tematy. Na zakończenie każdy z gości otrzymał drobny upominek - płytę zespołu 5/6. (IL)

Źródło: Kurier Kwidzyński

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe