Grozi im 3 lata za posiadanie i przekazywanie narkotyków

  • 08.02.2020, 19:38
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Grozi im 3 lata za posiadanie i przekazywanie narkotyków
Policjanci z Kwidzyna zatrzymali dwie osoby w związku z posiadaniem narkotyków i jedną w związku z udzielaniem narkotyków osobom nieletnim. Kryminalni w samochodzie, którym poruszały się dwie 16-latki, zabezpieczyli 3 zawiniątka z marihuaną i amfetaminą, w domu chłopaka jednej z dziewczyn zabezpieczyli kolejne porcje narkotyków. Tego samego dnia dzielnicowi zatrzymali też 44-latka, u którego w domu podczas interwencji znaleźli woreczki z marihuaną i nasiona konopi. Do sprawy został też zatrzymany mężczyzna, który udzielał narkotyków osobom nieletnim. Dziś wszyscy mężczyźni usłyszą zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności natomiast za udzielanie. Sprawa nieletnich trafi do Sądu Rodzinnego.

Wczoraj ok. godz. 11.00 na ulicy 15-go sierpnia policjanci z Kwidzyna zatrzymali do kontroli drogowej seata, gdyż mieli informację, że osoba się nim poruszająca może posiadać narkotyki. Podczas kontroli okazało się, że samochodem użyczonym przez 31-letniego mieszkańca gminy Sadlinki poruszała się bez uprawnień do kierowania jego 16-letnia dziewczyna wraz ze swoją rówieśniczką. W trakcie kontroli pojazdu policjanci znaleźli marihuanę i amfetaminę. Funkcjonariusze zabezpieczyli substancje psychoaktywne, przeszukali również miejsce zamieszkania 31-latka. Znaleźli w nim woreczek foliowy, w którym była marihuana. Ponadto funkcjonariusze ustalili, skąd nieletnie kupiły narkotyki. Odpowiedzialny za to jest 43-letni mieszkaniec z Kwidzyna, który był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do tej sprawy.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce o godzinie 13.00. Funkcjonariusze rewiru dzielnicowych zostali poinformowani o agresywnym zachowaniu się jednego z domowników zgłaszającego. W trakcie przeprowadzanej interwencji funkcjonariusze zauważyli na stoliku znajdującym się w pokoju woreczek strunowy, znajdowała się w nim marihuana. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli kolejne dwa woreczki z suszem i nasionami konopi.

Dzisiaj śledczy przedstawią podejrzanym zarzuty. Zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za udzielanie środka odurzającego osobie małoletniej grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Sprawa nieletnich trafi do Sądu Rodzinnego.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe