Na budowie odkryto szczątki ludzkie pochodzące prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej

  • 09.03.2020, 10:31
  • red.
Na budowie odkryto szczątki ludzkie pochodzące prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej
Szczątki dwóch osób zmarłych prawdopodobnie w okresie II Wojny Światowej zostały przypadkowo odkryte podczas prac ziemnych prowadzonych na jednej z posesji w miejscowości Otoczyn w gminie Gardeja. Pracownicy firmy budowlanej od razu zgłosili ten fakt na policję.

W czwartek 05 marca br. w miejscowości Otoczyn w trakcie wykonywania prac ziemnych na terenie prywatnej posesji pracownicy firmy budowlanej natrafili na część szkieletu ludzkiego zakopanego w ziemi. Pracownicy natychmiast przerwali pracę i o wszystkim powiadomili dyżurnego Policji w Kwidzynie. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przekazaną informację, w ziemi znajdowały się szczątki dwóch osób. Dalsze czynności związane z zabezpieczeniem odnalezionych szczątków ludzkich zostały przeprowadzone pod nadzorem prokuratora. Szczątki ludzkie zostały wykopane z ziemi przez policjantów i po przeprowadzonych oględzinach zostały przekazane do dalszych badań w Zakładzie Medycyny Sądowej.

(KPP Kwidzyn)

_red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe