Samorząd kwidzyński wesprze ratowników. Zakupi nowe respiratory

  • 26.03.2020, 07:36
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
Samorząd kwidzyński wesprze ratowników. Zakupi nowe respiratory
Miasto zakupi respiratory dla ratownictwa medycznego. Urządzenia pomogą w ratowaniu życia osób przewożonych karetkami.

- Zakup jednego respiratora to koszt ok.32 tys. zł. Do tego ok. 10 tys. zł kosztuje odpowiednie oprzyrządowanie. Koszt kompletnego urządzenia wyniesie ok. 42 tys. zł. Zamierzamy zakupić dwa respiratory, aby pomóc w tej szczególnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy – twierdzi Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna.

Miasto przeznaczy na zakup respiratorów ok. 84 tys. zł. Ratownictwo medyczne uzyska także pomoc ze strony Starostwa Powiatowego. Władze powiatu chcą przeznaczyć 100 tys. zł na zakup defibrylatorów. W przyszły poniedziałek radni podczas sesji będą podejmowali decyzję w tej sprawie, gdyż zakup respiratorów został ujęty w projekcie korekty budżetu powiatu.

 

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe