Kwidzyn. Pomoc dla przedsiębiorców. Możliwe odroczenia i umorzenia

  • 25.03.2020, 19:44
  • red.
Kwidzyn. Pomoc dla przedsiębiorców. Możliwe odroczenia i umorzenia Jacek Kluczkowski Burmistrz Andrzej Krzysztofiak
Władze miasta chcą skorzystać z możliwości umorzenia podatku od nieruchomości w sytuacjach, w których zagrożenie koronawirusem ograniczy lub uniemożliwi prowadzenie działalności. Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna, podkreśla, że nie trzeba do tego zwoływania rady i podejmowania jakichkolwiek uchwał, gdyż miasto ma takie możliwości prawne.

- Wprawdzie nie możemy z góry zawiesić czy umorzyć podatku od nieruchomości, ale jeżeli dojdzie do sytuacji w której pojawi się zadłużenie, to dług możemy odroczyć, rozłożyć na raty, a nawet go umorzyć. Nie potrzebujemy do tego zwoływania rady czy podejmowania jakichkolwiek uchwał. Robiliśmy to już wcześniej i będziemy robili także teraz w tej trudniej sytuacji. Spodziewamy się, że takich sytuacji będzie więcej. Nie można, na podstawie obowiązującego prawa, zwolnić z płacenia, ale mamy możliwość umorzenia i z tego będziemy korzystali - zapewnia Andrzej Krzysztofiak.

 

Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Kuriera Kwidzyńskiego.

_red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe