Nietypowe interwencje strażaków. Mebel uwięził mieszkańca

  • 28.04.2020, 11:23
  • Źródło: Straż.gov
Nietypowe interwencje strażaków. Mebel uwięził mieszkańca
Do nietypowych interwencji strażaków doszło na terenie Kwidzyna. W jednym z mieszkań strażacy musieli uwolnić mieszkańca, którego głowa utknęła pod meblem.

- Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w kwietniu podejmowali dwie interwencje, których celem była pomoc osobom w stanie zagrożenia życia. W jednym przypadku interwencja polegała na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie z raną ciętą przedramienia. Została ona przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce. W drugim przypadku pomoc strażaków polegała na uwolnieniu osoby dorosłej, która wsadziła głowę pod komodę i nie była w stanie jej wyciągnąć. Ratownicy podnieśli komodę i wyciągnęli spod niej osobę – informuje mł. kpt. Krzysztof Skoczek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

Poza tym w strażacy wyjeżdżali kilka razy do pożarów traw oraz pożaru stogu słomy w miejscowości Trumiejki. Był to kolejny pożar stogu w tej miejscowości.

Źródło: Straż.gov

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe