Wirtualne świętowanie Konstytucji 3 Maja. Obchody w czasie epidemii

  • 01.05.2020, 12:24
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
Wirtualne świętowanie Konstytucji 3 Maja. Obchody w czasie epidemii Tak wyglądały obchody z lat ubiegłych. Foto archiwum
Nie będzie tradycyjnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Kwidzynie. Władze miasta proponują jednak alternatywny sposób świętowania.

- W Kwidzynie coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja były zawsze barwne i kolorowe - z udziałem orkiestry szkoły muzycznej, mażoretek, klas mundurowych, wojska i mieszkańców. W tym roku ze względu na obostrzenia stanu epidemii obchody nie mogą odbyć się w tradycyjnej formie. Dlatego zaproponowaliśmy mieszkańcom alternatywne świętowanie. W katedrze, w niedzielę o godz. 11.00, odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny, w której będzie można wziąć udział ale wirtualnie, bo msza będzie transmitowana online na stronie miasta – twierdzi koordynator Zespołu ds. Promocji i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim w Kwidzynie.

Dodaje, że by przypomnieć mieszkańcom idee związane z Konstytucją, pierwszą w Europie i drugą na świecie, odbędzie się jej czytanie.

- Konstytucja 3 Maja będzie czytana przez mieszkańców Kwidzyna. Przygotujemy ok. 20 fragmentów oryginalnego tekstu Konstytucji i osobom, które się zgłoszą przekażemy kolejne fragmenty tekstu. Każda z tych osób nagra na telefonie swoje czytanie i prześle nam. Zmontujemy to wszystko w całość i 3 Maja zamieścimy na portalu miejskim w internecie i w ten sposób wspólnie przeczytamy Konstytucję - zapowiada Leszek Sarnowski.

Wirtualne obchody Święta Konstytucji 3 Maja odbywać się będą na stronie internetowej samorządu kwidzyńskiego.

Obchody w latach ubiegłych. Foto archiwum

 

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe