Uruchomiono przedszkola. Prowadzą zajęcia opiekuńcze

  • 12.05.2020, 16:49
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
Uruchomiono przedszkola. Prowadzą zajęcia opiekuńcze Foto: archiwum
65 dzieci przyprowadzili rodzice do udziału w pierwszym dniu zajęć opiekuńczych w przedszkolach w Kwidzynie. To ok. 4,2 proc z ponad 1500 dzieci uczęszczających do przedszkoli w tym roku. Miasto prowadzi tylko Przedszkole Integracyjne. To jedyna publiczna placówka w mieście. Dziesięć pozostałych przedszkoli to placówki niepubliczne. Razem z Przedszkolem Integracyjnym otwartych zostało siedem placówek.

Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna, podkreślał przed otwarciem przedszkoli, że wszystkie przedszkola musiały spełnić wytyczne Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz zalecenia Ministra Edukacji Narodowej.

- Zgodnie z nimi w jednej grupie może być maksymalnie 12 dzieci. To jedno dziecko na cztery metry kwadratowe. Dyrektorzy będą musieli się zmierzyć z trudną sytuacją. Także pracownicy nie będą mieli łatwego zadania – twierdził Piotr Widz.

Jak informuje miasto do Przedszkola Integracyjnego zgłosiło się sześcioro dzieci. Jednak dwoje dzieci zostało odesłanych do domu z uwagi na podwyższoną temperaturę. Rodzice deklarowali wcześniej, że przyprowadzą 34 ze 170 dzieci. Władze miasta apelują do rodziców o kontrolowanie stanu zdrowia dzieci i nie przyprowadzenie ich do przedszkola w przypadku stwierdzenia podwyższonej temperatury, przeziębienia oraz kaszlu.

 

Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci z Przedszkola Integracyjnego w Kwidzynie w stanie epidemii związanej z wirusem covid-19.

Zasady przyprowadzania dziecka do przedszkola

- Rodzice są zobowiązani przyprowadzić dzieci do przedszkola w wyznaczonych godzinach 6.00 - 8.00, w godzinach późniejszych dzieci nie będą przyjmowane.

- Osoba przyprowadzająca dziecko do przedszkola obowiązana jest przyprowadzić je od strony placu zabaw i zasygnalizować przyjście dzwonkiem.

- Od rodzica odbiera dziecko wyznaczony, przez dyrektora, pracownik, który mierzy dziecku temperaturę – rodzic czeka na wynik pomiaru.

- W przypadku, gdy temperatura ciała u dziecka będzie wyższa niż 36,6 stopni Celsjusza, rodzic zabiera dziecko.

- Do przedszkola zabrania się przyprowadzania dzieci przeziębionych, zakatarzonych, wymiotujących oraz z objawami jakichkolwiek chorób. W przypadku zaistnienia wątpliwości co do stanu zdrowia dziecka pracownik wyznaczony przez dyrektora zobowiązany jest odmówić przyjęcia dziecka.

- W przypadku braku stanu podgorączkowego i innych objawów chorobowych dziecko jest przekazywane kolejnemu wyznaczonemu pracownikowi, który rozbiera je w szatni.

- Po zmianie obuwia i garderoby dzieci są przekazywane kolejnemu wyznaczonemu pracownikowi, który prowadzi je do sali zabaw.

Ze względów sanitarnych zabrania się wchodzenia rodziców do przedszkola.

- Rodzice oczekując w kolejce do przedszkola obowiązani są zachować odległość najmniej 2 m od siebie oraz zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa sobie i dziecku od lat czterech.

- Rodzice muszą okazać cierpliwość – nie wiadomo ile czasu zajmie procedura przyjmowania dziecka.

Zasady odbierania dzieci z przedszkola

- Rodzic lub upoważniona przez niego osoba do odebrania dziecka z przedszkola używa dzwonka umieszczonego na drzwiach od strony placu zabaw i informuje wyznaczonego pracownika o chęci odebrania dziecka.

- Odbieranie dzieci odbywa się wyłącznie w godzinach 13.00 - 14.00 oraz 15.00 - 16.00.

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe