Imigranci nie dzwonią. Doradztwo dla obcokrajowców

  • 12.05.2020, 21:24
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
Imigranci nie dzwonią. Doradztwo dla obcokrajowców Foto: archiwum
Niewielkim zainteresowaniem cieszy się telefoniczna pomoc dla obcokrajowców, którzy w czasie pandemii zostali w powiecie kwidzyńskim. Imigranci w razie problemów mogą korzystać z punktów doradczych działających w Gdańsku, Tczewie, Pruszczu Gdańskim oraz w Kwidzynie. Kwidzyński punkt działa w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

- Miałam tylko dwie osoby, które zadzwoniły w związku z trudną sytuacją w jakiej się znalazły. Osoby te straciły pracę i zostały bez środków do życia. Cudzoziemcy, którzy utracili pracę mogą uzyskać pomoc np. w formie dodatku mieszkaniowego. Osoby, które zostały bez pracy mogą w tej sprawie zgłaszać się do ośrodków pomocy społecznej w gminach, w których aktualnie przebywają. Niewiele osób na razie dzwoni prosząc o wsparcie w wyniku trudnej sytuacji. Niektórym mogły skończyć się zaświadczenia, które umożliwiają legalną pracę. Może być też tak, że w naszym powiecie imigranci pracują i nie mają większych problemów lub informacja o punktach doradztwa dociera do zbyt małej liczby osób - twierdzi Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

Samorząd powiatu od 2018 roku uczestniczy w realizacji projektu "Trzy kroki do integracji na Pomorzu" prowadzonego przez Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku. Jego celem jest pomoc samorządom dotyczącą integracji imigrantów. Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek uruchomiło numery telefonów pod którymi imigranci mogą uzyskać pomoc między innymi w takich sprawach, jak legalizacja pobytu, pomoc w składaniu wniosków na świadczenia rodzinne, dodatki mieszkaniowe, pomoc dla zwolnionych w z pracy lub inne trudne momenty życiowe.

(jk)

Pomoc dla imigrantów w Kwidzynie

Punkt doradczy działa w ramach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie od poniedziałku do czwartku, w godz. 13.00-18.00 oraz w piątek, w godz. 13.00-17.00. Imigranci mogą dzwonić pod numer telefonu 882 574 531. Pomocy można szukać także poprzez Skype: Doradca Kwidzyn oraz e-mail: [email protected]

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe