Czekają na turnusy rehabilitacyjne

  • 13.05.2020, 11:07
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
Czekają na turnusy rehabilitacyjne JK
Nie ma obecnie możliwości skorzystania z turnusów rehabilitacyjnych. To jedna z najbardziej popularnych form rehabilitacji, o którą najczęściej pytają mieszkańcy powiatu. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przyjmuje jednak wnioski na dofinansowanie, licząc, że być może uda się przynajmniej zrealizować chociaż część wyjazdów na turnusy w tym roku.

- Na to zadanie przeznaczone zostały znaczne środki. Chcemy, aby jak najwięcej osób skorzystało z turnusów. Nie wiadomo jednak kiedy ośrodki prowadzące takie turnusy wznowią działalność i na jakich zasadach. Może się zdarzyć, że jesienią będzie bardzo dużo chętnych i trudno będzie dostać miejsce. Poza tym jest jeszcze problem z uzyskaniem skierowania do udziału w turnusie. Składając wniosek o przyznanie dofinansowania osoba niepełnosprawna musi posiadać skierowanie na turnus rehabilitacyjny od lekarza. Obecnie lekarze nie wypisują takich wniosków, gdyż nie jest to pierwsza potrzeba. Przyjmujemy jednak wnioski przez cały czas. Pieniądze mamy zaplanowane. Osoby, które takie wnioski złożyły i spełniają wszystkie kryteria powinny otrzymać dofinansowanie - zapowiada Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

Pierwszeństwo w uzyskaniu dofinansowania mają dzieci i młodzież w wieku od 16 do 24 lat ucząca się i niepracująca, bez względu na stopień niepełnosprawności. W dalszej kolejności będą rozpatrywane wnioski dorosłych osób niepełnosprawnych, które w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku nie korzystały z dofinansowania do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym. Na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych przeznaczono 200 tys. zł.

(jk)

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe