Od poniedziałku 18 maja rusza remont wiaduktu nad ul. Drzymały

  • 18.05.2020, 14:10
  • Źródło: UM w Kwidzynie
Od poniedziałku 18 maja rusza remont wiaduktu nad ul. Drzymały
W najbliższych dniach zostanie czasowo zamknięty wiadukt w ciągu ścieżki rowerowej na szlaku byłej kolei wąskotorowej położony nad ul. Drzymały. W tym chętnie uczęszczanym przez kwidzyńskich pieszych i rowerzystów miejscu prowadzone będą prace związane z jego rozbudową. Szerokość przejazdu zostanie zwiększona do 2,50 m. co odpowiada szerokości jezdni ścieżki rowerowej. Ponadto podwyższone zostaną balustrady oraz zamontowane siatki ochronne na wysokości posesji przy ul. Drzymały.

Działania związane są z koniecznością wymiany spróchniałych już drewnianych mostownic podtrzymujących nawierzchnię obiektu, którą stanowią płyty stalowe. W związku z koniecznością wykonania remontu pomostu obiekt zostanie „przy okazji” poszerzony do szerokości ścieżki rowerowej.

Oczywiście zaplanowana została trasa obejścia zamkniętego obiektu przez ul. Drzymały oraz Ślepą tak więc ścieżka będzie przez cały okres prac drożna. Prace potrwają do końca czerwca.

Źródło: UM w Kwidzynie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe