Policjanci uratowali życie mężczyźnie

  • 19.05.2020, 16:38
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Policjanci uratowali życie mężczyźnie KPP Kwidzyn
Zdecydowana reakcja kwidzyńskich policjantów przyczyniła się do uratowania życia 21-letniemu mężczyźnie, który przewożąc ciekły azot, zasłabł za kierownicą. Dzielnicowy wspólnie z funkcjonariuszem WOT w trakcie obchodu zauważył dostawczego fiata, który blokował rondo i staczał się na inne pojazdy. Funkcjonariusz natychmiast zareagował, okazało się, że kierowca busa stracił przytomność. Policjanci natychmiast wybili szybę w samochodzie i udzielili pomocy mężczyźnie. 21-latek trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 18 maja, przed godziną 16:00 na Rondzie Solidarności w Kwidzynie. Dzielnicowy w trakcie patrolu pełnionego wspólnie z funkcjonariuszem WOT zauważył samochód dostawczy, który blokował przejazd na skrzyżowaniu ulic Toruńskiej i Grudziądzkiej. Po chwili auto zaczęło się staczać na auta stojące tuż za nim. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na interwencję, dzielnicowy podszedł do auta od strony kierowcy i próbował otworzyć drzwi, jednak były one zablokowane, kierowca nie reagował na pukanie w okno fiata i próbę otwarcia drzwi. Kierujący siedział za kierownicą, ale nie było z nim żadnego kontaktu. Wezwano wsparcie służb ratunkowych. W międzyczasie policjant wycofał wszystkie auta stojące za samochodem dostawczym. Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego, nagle stan mężczyzny pogorszył się, przez szybę było widać że miał on problemy z oddychaniem po czym stracił przytomność.

Policjanci natychmiast wybili szybę i dostali się do auta, wyłączyli silnik, a następnie wyjęli mężczyznę z samochodu, sprawdzili jego funkcje życiowe i udzieli mu pierwszej pomocy. 21-latek po chwili odzyskał przytomność i został przekazany załodze karetki, która przetransportowała go do szpitala.

Szybka reakcja policjantów, uratowała życie nieprzytomnemu mężczyźnie.

Jak się później okazało, do zaistniałej sytuacji najprawdopodobniej przyczyniło się rozszczelnienie jednego ze zbiorników z ciekłym azotem, który przewożony był busem.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe