Warsztaty dla ojców w ZK Kwidzyn.

  • 23.06.2020, 20:40
  • Źródło: mjr Marek Stuba
Warsztaty dla ojców w ZK Kwidzyn.
W Zakładzie Karnym w Kwidzynie na początku tego roku przeprowadzono wśród więźniów-ojców, program resocjalizacji w ramach którego odbyły się warsztaty dla taty. Miały one nauczyć więźniów jak być świadomym ojcem w izolacji.

Efektem tego programu jest poradnik pt. Tato, jesteś ważny pomimo wszystko! Poradnik ma na celu przekazanie, wzmocnienie i utrwalenie w świadomości osadzonych wagi i funkcji ojcostwa.

Ojcowie nie są jedynie ważnymi ludźmi, ale absolutnie niezbędnymi dla istnienia poszczególnych silnych rodzin, jak również stabilnego społeczeństwa. Bez ojców rodziny rozpadają się i cierpią psychicznie, a zarazem ekonomicznie. Bez ojców dzieci dorastają z potężnym brakiem, który będzie nękał je przez całe życie. Ojcowie nie są luksusem w życiu rodzinnym, ale oczywistą osią życia. Poradnik stworzony w ramach programu resocjalizacji został stworzony na bazie scenariuszy spotkań z ojcami. Jego najważniejszym celem jest pokazanie ojcu, który obecnie jest w więzieniu, że zawsze jest ważny – pomimo wszystko.

Z okazji Dnia Ojca wszystkim Tatom składamy serdeczne życzenia: wiele radości z pełnionej roli, humoru i energii. Oby pokłady cierpliwości były niewyczerpane i byście zawsze mieli czas wolny, by spędzać go z Waszymi dziećmi.

 

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Anna Orzechowska-Winnicka

Źródło: mjr Marek Stuba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe