Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Malborku działający przy PCK wsparli ratowników medycznych

  • 01.07.2020, 22:29
  • red.
Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Malborku działający przy PCK wsparli ratowników medycznych
W odpowiedzi na apel Ministra Sprawiedliwości Resort Sprawiedliwości Pomaga funkcjonariusze Służby Więziennej działający przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Malborku wspólnie z Pomorskim Oddziałem Okręgowym PCK w Gdańsku oraz Zarządem Głównym PCK w Warszawie uczestniczyli w akcji rozwożenia artykułów higienicznych i środków czystości dla Ratowników Medycznych i instytucji pomocowych Malborka i okolic.

Obdarowani zostali:

- Stowarzyszenie św. Faustyny w Malborku

- Karetki Sztumskie Sp. z o.o. w Sztumie

- Dom Pomocy Społecznej w Malborku

- Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Malborku

- Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku

Wszyscy obdarowani serdecznie dziękowali darczyńcom.

To nie jedyna akcja funkcjonariuszy Służby Więziennej związanych z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża. Wcześniej funkcjonariusze wsparli osoby doświadczające najgłębszych form ubóstwa w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, dzięki darowiźnie finansowej Sanofi rozwozili paczki dla seniorów, czy uczestniczyli akcjach krwiodawstwa, bo warto pomagać.

Jak mówi Jarosław Wodziński z Zakładu Karnego w Malborku: „pomagamy, bo tak trzeba”, „widzę ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy, dlatego to robimy.”

To kolejny powód do dumy z zaangażowania funkcjonariuszy.

 

Zdjęcia: Jarosław Wodziński i PCK

 

_red.

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe