Otwarto place zabaw. Urządzenia odkażone

  • 09.07.2020, 05:41
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
Otwarto place zabaw. Urządzenia odkażone Samorząd miasta otworzył place zabaw. W celu zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia wszystkie urządzenia będą na bieżąco dezynfekowane. Fot. archiwum
Samorząd miasta otworzył place zabaw. Nie będzie można jednak korzystać z piaskownic. Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna, twierdzi, że spełnienie wymogów sanitarnych, które umożliwiało ich wcześniejsze otwarcie było praktycznie niewykonalne. Miasto szukało rozwiązania, które pozwoliło na otwarcie chociaż części miejsc, w których bezpiecznie będą mogły bawić się dzieci.

- Problem nie dotyczy tylko naszego miasta, ale wszystkich miasta w Polsce, także tych największych. Rozmawiałem z zarządcą placów zabaw w Gdańsku. Miasto szuka wykonawców, którzy każdej nocy odkażaliby ok. 150 placów zabaw. Już to jest bardzo trudne. Nasze place zabaw są wtopione w zieleńce lub parki. To miejsca otwarte dla wszystkich, które niejednokrotnie sąsiadują z siłowniami plenerowymi, gdyż taka jest idea miasta, aby były to miejsca do zabawy i rekreacji dla seniorów, dorosłych i dzieci. Wdrożenie zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego podczas funkcjonowania placu zabaw jest praktycznie niemożliwe. Place zabaw musiałyby zostać ogrodzone. Szukamy rozwiązania, które pozwoli nam otworzyć przynajmniej część placów zabaw, a mamy ich ponad trzydzieści. W ciągu najbliższych dni powinniśmy znaleźć rozwiązanie, które umożliwi najmłodszym mieszkańcom naszego miasta korzystanie z placów zabaw, a jednocześnie pozwoli na spełnienie wymogów sanitarnych – mówił przed otwarciem placów zabaw Piotr Widz.

Wiceburmistrz miasta podkreślił, że dzieci i tak mimo zakazów wchodziły często na place zabaw, gdyż ich zamknięcie nie było fizyczne, a jedynie administracyjne.

- Dlatego były one trzy razy w tygodniu sprzątane i odkażane. Mimo że były zamknięte staraliśmy się, aby były bezpieczne – podkreśla Piotr Widz.

6 lipca miasto zdecydowało się na otwarcie placów zabaw informując, że w celu zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia wszystkie urządzenia będą na bieżąco dezynfekowane. Władze miasta  zaapelowały aby  korzystać z placów zabaw z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Zasady korzystania z placów zabaw

 - Dystans społeczny między dziećmi, opiekunami powinien wynosić minimum 2 metry.

- Uczestnikami na placu zabaw mogą być dzieci i opiekunowie zdrowi, bez objawów chorobowych.

- Należy bezwzględnie pamiętać o higienie rąk dziecka oraz opiekuna po zakończonej zabawie na placu zabaw.

- Niewskazane jest spożywanie posiłków i napojów.

- W przypadku złego samopoczucia dziecka lub opiekuna należy przerwać pobyt na placu zabaw.

- Piaskownice zostają wyłączone z użytkowania do odwołania.

- Podczas wykonywanej dezynfekcji placu zabaw przez upoważnione osoby uczestnicy korzystający z placu zabaw powinni go bezwzględnie opuścić – ponowne korzystanie z placu zabaw następuje za zgodą osoby odpowiedzialnej za dezynfekcję.

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe