Tragiczny finał kąpieli. Utonął 13-letni chłopiec

  • 20.07.2020, 20:14
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
Tragiczny finał kąpieli. Utonął 13-letni chłopiec Poszukiwania zaginionego chłopca trwały w niedzielę i poniedziałek. Fot. OSP Rozajny (strona: Strażacy z OSP z powiatu kwidzyńskiego).
13-letni chłopiec utonął podczas kąpieli w jeziorze Kucki w miejscowości Jaromierz (gmina Gardeja). Do zdarzenia doszło w niedzielę 19 lipca. Ciało chłopca odnaleziono następnego dnia. Informacja o podtopieniu chłopca dotarła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie w niedzielę o godz. 16.53.

- Pięć osób postronnych nurkowało i poszukiwało chłopca w jeziorze Kucki, w odległości ok. 4 metrów od pomostu, na niestrzeżonej plaży przy ośrodku wypoczynkowym, w miejscu w którym chłopiec, pływający pod opieką ojca, znikał pod wodą. Strażacy którzy przybyli na miejsce zwodowali łódź ratowniczą oraz podjęli próbę nurkowania i poszukiwania chłopca z użyciem płetw i okularów. Po dotarciu specjalistycznej grupy wodno-nurkowej z Ostródy rozszerzono poszukiwania ratownicze o prace podwodne. Chłopca szukano metodą wahadłową na powierzchni ok. 300 m kw. Po ok. dwóch godzinach, od prawdopodobnego utonięcia, przerwano działania ratownicze. Kierujący pracami podwodnymi, po konsultacji z komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, podjął decyzję o kontynuowaniu prac poszukiwawczych do godz. 20.00. Korzystano także z prywatnej echosondy. Po konsultacjach z dowódcą SGRWN oraz funkcjonariuszami Policji podjęto decyzję o przerwaniu działań poszukiwawczych. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy ojcu osoby poszukiwanej - wsparcia psychicznego i tlenoterapii, po czym przekazano go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Przy użyciu łodzi sprawdzono linię brzegową w odległości ok. 500 metrów po obydwu stronach pomostu - informuje mł. kpt. Krzysztof Skoczek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

20 lipca zastęp strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kwidzynie z łodzią ratowniczą oraz zastęp specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Gdańsku wznowił poszukiwania. Po ok. 60 min nurkowania odnaleziono ciało chłopca.

W akcji uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kwidzynie z łodzią ratowniczą, jeden zastęp ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie, jeden zastęp z OSP Gardeja z łodzią ratowniczą, jeden zastęp z OSP Rozajny, strażacy ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Gdańsku a także policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

(jk)

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe