Nocna wywrotka ciężarówki na DK55 w Brachlewie

  • 23.12.2020, 14:00
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Nocna wywrotka ciężarówki na DK55 w Brachlewie
Na trasie Kwidzyn Sztum miały miejsce utrudnienia w ruchu spowodowane kolizją samochodu ciężarowego. Za spowodowanie zdarzenia drogowego policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny.

We wtorek (22.12.br. ) przed północą dyżurny kwidzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej K55 w Brachlewie kierowca doprowadził do wywrócenia się ciężarówki i wysypania się przewożonego towaru.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca ciągnika siodłowego MAN z naczepą, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do przewrócenia się zestawu pojazdów.  Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ruch na drodze krajowej K55 odbywał się wahadłowo. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kwidzynie nałożyli mandat karny na mężczyznę, który spowodował całe zdarzenie.

Policjanci przypominają – w okresie świątecznym możemy się spodziewać zwiększonej ilości patroli na drodze które będą miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności będą kontrolować czy kierowcy przestrzegają dozwolonych prędkości.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdem. Nigdy nie wykonujmy żadnych ryzykownych i nieprzemyślanych manewrów, bo każdy mały błąd może nieść za sobą poważne konsekwencje. Zanim ruszymy w dłuższą trasę, zadbajmy oto, aby odpowiednio przygotować swoje auto. Sprawdźmy stan oraz ciśnienie w oponach, oświetlenie pojazdu oraz poziom płynów eksploatacyjnych. Zawsze bądźmy wypoczęci, bo od tego zależy nasza sprawność i skuteczność podejmowanych za kierownicą decyzji.

Pamiętajmy, że podczas korzystania z drogi cała nasza uwaga powinna skupiać się na niej. Korzystanie z telefonu komórkowego zarówno podczas jazdy samochodem, jak i korzystania z przejść dla pieszych stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy ostrożni, stosujmy się do znaków drogowych, zwracajmy uwagę na prawidłowe parkowanie i stale dbajmy o stan techniczny pojazdów.

 
 
Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe