Jak dbać o prywatność w sieci?

  • 09.03.2021, 18:30
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Jak dbać o prywatność w sieci?
Internet to nasze okno na świat, z którego regularnie korzystamy. Szukamy informacji, dokonujemy płatności za rachunki, posiadamy konta w mediach społecznościowych, czy robimy zakupy. Niestety, każdy nasz ruch jest śledzony i bardzo łatwo stracić kontrolę, by dane czy loginy trafiły w niepowołane ręce. Jak tego uniknąć?

Zainwestuj w dobry program antywirusowy

Posiadanie tego typu oprogramowania to konieczność, jeśli korzystasz z internetu. Podstawową ochronę zapewniają darmowe wersje, ale warto pokusić się o wykupienie dłuższej licencji. W ten sposób odblokowujemy wiele przydatnych funkcji, pomagających przed utratą prywatności.

Roczna subskrypcja dobrego antywirusa może uszczuplić Twój portfel nawet o około 150 złotych. Jeśli ten wydatek przekracza Twoje możliwości finansowe lub nieoczekiwanie kończy się licencja i nie masz jak zapłacić, szybka pożyczka będzie idealna na tego typu cel. Wówczas będziesz mieć pewność, że możesz bezpiecznie surfować w sieci.

Przejrzyj swoje konta w mediach społecznościowych

Niektóre osoby nie lubią dzielić się swoim życiem prywatnym w sieci, a inni wręcz przeciwnie. Kupno nowego domu lub samochodu, a co najgorsze zdjęcia z pieniędzmi nie powinny zostać upublicznione, ponieważ taka informacja nie zginie. Jeśli jeszcze podane jest miejsce zamieszkania to potencjalny złodziej po nitce do kłębka, może do nas trafić i okraść z tego, co wartościowe. Jak się uchronić? Przede wszystkim nie pokazywać w internecie drogich rzeczy i pieniędzy, bo dziś je mamy, a na drugi dzień możemy stracić przez własną bezmyślność.

Podwójne zabezpieczenie

Jeśli twierdzisz, że Twoje hasło na przykład do konta bankowego jest tak skomplikowane, że żaden haker się nie włamie - możesz być w błędzie. Potencjalny Kowalski sobie z pewnością nie poradzi, ale dla zawodowców wykradających hasła, loginy i dane to pestka. Bez względu na to, jaki jest Twój stan konta bankowego, czy znajduje się tam kilka “stówek”, czy właśnie dotarła na przykład szybka pożyczka i suma urosła do kilku lub kilkunastu tysięcy złotych, zastosuj logowanie dwustopniowe. Wówczas cyberprzestępca nie dobierze się do Twoich oszczędności, ponieważ w porę zareagujesz, gdy zauważysz podejrzane logowanie.

Co jeszcze warto zrobić?

Oprócz wyżej wymienionych sposobów postaraj się nie udostępniać lokalizacji, nie korzystać z nieznajomych sieci Wi-Fi, wylogowywać się ze wszelkich kont czy czyścić popularne “cookies-ciasteczka”. Dotyczy to także urządzeń mobilnych. Jeśli tego nie zrobimy, a telefon zostanie skradziony, konsekwencje mogą być o wiele poważniejsze niż brak urządzenia. Ten można zawsze kupić na nowo, w czym pomoże chociażby szybka pożyczka, ale wiele cenniejszych danych możesz już nie odzyskać.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe