8-letnia dziewczynka ranna w zderzeniu Forda z Iveco

  • 01.06.2021, 13:39
  • Źródło: KPP Kwidzyn
8-letnia dziewczynka ranna w zderzeniu Forda z Iveco
Wczoraj policjanci z Kwidzyna wyjaśniali przyczyny wypadku, do jakiego doszło na skrzyżowaniu ulic Malborskiej i Długiej w Kwidzynie. Jak wstępnie ustalili mundurowi 52-letni mężczyzna jadąc ul. Długą samochodem marki Ford, na skrzyżowaniu z ul. Malborską chcąc skręcić w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, i uderzył w pojazd marki Iveco, którym kierował 69-latek. W wyniku tego zdarzenia 8-letnia dziewczynka - pasażerka Forda została przewieziona do szpitala w Grudziądzu.

W poniedziałek 31 maja po godzinie 15.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Malborskiej i Długiej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z kwidzyńskiej drogówki. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren, ustalili przebieg zdarzenia natomiast z uwagi na powstałe utrudnienia funkcjonariusz kierował ruchem na skrzyżowaniu.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 52-letni mężczyzna jadąc ul. Długą samochodem marki Ford, na skrzyżowaniu z ul. Malborską chcąc skręcić w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, i uderzył w bok nadjeżdżającego z prawej strony auta marki Iveco, którym kierował 69-latek. W wyniku tego zdarzenia samochód Iveco uderzył w bariery ochronne.
Do czasu usunięcia pojazdów z drogi funkcjonariusze z kwidzyńskiej drogówki kierowali ruchem na skrzyżowaniu. 8-letnia dziewczynka nie doznała poważnych obrażeń.

 

Apelujemy o rozwagę, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Przypominamy:

Kierowanie ruchem drogowym to jedno z podstawowych zadań policjantów ruchu drogowego. Zarówno funkcjonariuszom, jak i wszystkim uczestnikom ruchu zależy przecież na tym, aby odbywał się on nie tylko płynie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Rola policjantów jest tutaj niezwykle istotna, gdyż to właśnie od nich, jako specjalistów w tej dziedzinie, użytkownicy dróg będą oczekiwać pomocy podczas ,,korków '', czy w trakcie utrudnień powstałych w wyniku zdarzeń losowych.

Zgodnie z art. 5 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym - Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe.

Na uwagę zasługuje także fakt, że polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.

 

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe