Wiosna w wierszach uczniów klas 2 i 3 szkół podstawowych

  • 03.06.2021, 16:44
  • Źródło: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Kwidzynie
Wiosna w wierszach uczniów  klas 2 i 3 szkół podstawowych
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku Filia w Kwidzynie przeprowadziła w maju konkurs poetycki online dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych pt. "Majowa Rymowanka".

Na konkurs wpłynęło 35 wierszy uczniów z powiatu kwidzyńskiego. Wszystkie nadesłane wiersze to pięknie złożone słowa o wiośnie i maju, o zabawach i tęsknotach dzieci, dlatego wybór był bardzo trudny. Jury przyznało 2 miejsca pierwsze: Zuzanna Piekarska – SP Straszewo i Hubert Sikorski – SP 4 Kwidzyn; 2 miejsca drugie: Aleksander Gańczak – SP Czarne Dolne i Bartosz Rosiewski – SP 5 Kwidzyn; 3 miejsca trzecie: Aleksandra Ludwikowska – SP Nebrowo Wielkie, Marcel Konopacki i Leon Żakowski – SP Rakowiec; i 4 - czwarte: Amelia Janik – SP Czarne Dolne, Aleksandra Sikora – SP 4 Kwidzyn, Alan Nowak – SP Wandowo i Jan Falkowski – SP 5 Kwidzyn. Pozostałym uczniom przyznano wyróżnienia. grody książkowe dla wszystkich uczestników konkursu ufundowali: Wójt Gminy Ryjewo, Starosta Powiatu Kwidzyńskiego oraz Filia PBW w Kwidzynie.

Wiersze laureatów można przeczytać poniżej na załączonych zdjęciach. Zapraszamy!

Źródło: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Kwidzynie

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe