Utonął 22-letni mieszkaniec gminy Kwidzyn. Policja apeluje o rozwagę podczas kąpieli!

  • 14.06.2021, 07:26
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Utonął 22-letni mieszkaniec gminy Kwidzyn. Policja apeluje o rozwagę podczas…
Zbliża się czas wakacji, ciepłej pogody i wyjazdów na łono natury. W tym roku będzie to nie tylko ucieczka od codziennych obowiązków domowych i zawodowych, ale również od przymusowej izolacji we własnym domu. Dlatego jeszcze przed nadejściem wakacji i urlopów policjanci pragną przypomnieć o zagrożeniach nad wodą oraz apelować o rozsądek i samokontrolę. Wczoraj otrzymaliśmy informację o utonięciu 22-letniego mieszkańca gminy Kwidzyn.

Tragicznie zakończył się wypoczynek nad wodą dla mieszkańca gminy Kwidzyn. Dyżurny z Nowego Dworu Gdańskiego poinformował kwidzyńskich funkcjonariuszy o utonięciu młodego mężczyzny. Pomimo szybkiego wydobycia go na brzeg oraz przeprowadzonej akcji ratunkowej jego życia nie udało się uratować. Policjanci apelują o rozwagę i wyobraźnię podczas wypoczynku nad wodą.

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że chętnie wypoczywamy nad wodą. Niestety przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli, nieostrożność i brawura mogą doprowadzić do nieszczęścia.

Policjanci apelują o rozsądek nad wodą i przypominają zasady bezpiecznej kąpieli:

1. Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik;

2. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy;

3. Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura to 22-25 stopni);

4. Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody ochlapmy nią klatkę piersiową, szyję, kark, krocze i nogi – unikniemy wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi;

5. Nie pływajmy w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiemy, że występują zawirowania wody lub zimne prądy;

6. Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią;

7. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni;

8. Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło;

9. Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy po spożyciu alkoholu;

10. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych, dobrze, żeby miały złożone na siebie dmuchane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe