ZDERZENIE TRZECH AUT W MAREZIE

  • 23.07.2021, 09:32 (aktualizacja 23.07.2021, 09:36)
  • Źródło: KPP
ZDERZENIE TRZECH AUT W MAREZIE
W piątek kwidzyńscy policjanci prowadzili czynności na miejscu kolizji. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu doprowadziło do najechania na tył poprzedzającego pojazdu.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 15:00 w miejscowości Mareza. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że o zachowaniu bezpiecznej prędkości oraz odległości od poprzedzającego pojazdu zapomniała 26-letnia kierująca samochodem marki Audi, która najechała na tył samochodu marki Volvo za kierownicą którego znajdował się 46-letni mieszkaniec Kwidzyna a następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w Skodę którą jechał 30-latek z gm.Gardeja.  Kobieta została przetransportowana do szpitala w Kwidzynie. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy. Nikomu nic poważnego się nie stało.

Przypominamy, że na drodze najpoważniejsze konsekwencje niosą pomyłki w ocenie sytuacji. Jeśli wciskamy pedał gazu, to łatwo o niebezpieczną sytuację, która może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, a nawet życia uczestników.

Pamiętajmy! Jeśli utrzymamy odpowiednio duży odstęp, to nawet w przypadku gwałtownego hamowania samochodu przed nami, powinniśmy mieć czas na reakcję. Prędkość z jaka się poruszamy oraz odległość od poprzedzającego pojazdu powinniśmy dostosować do panujących warunków na drodze.

Zdarzenia typu „najechanie na tył pojazdu poprzedzającego” w większości przypadków są winą kierującego jadącego z tyłu. Mogą być też wynikiem nadmiernej prędkości.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga zatrzymania, a gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków.

Intensywne opady deszczu połączone z burzami mają wpływ na nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Widoczność jest utrudniona a na ulicach tworzą się rozległe i głębokie kałuże.

Dlaczego warto mieć to na uwadze :

Dlatego, ponieważ najechanie na wodę może skutkować powstaniem zjawiska akwaplanacji (ang. aquaplaning), oznacza to, że opona traci swoją przyczepność podczas jazdy po nawierzchni pokrytej wodą ponieważ tworzy się wodny klin, a bieżnik nie może odprowadzić wody, która znajduje się pod kołem.

Co za tym idzie ?

- Tracimy kontrolę nad kierowanym pojazdem. Tego typu zjawisko występuje zwłaszcza na mokrych i nierównych nawierzchniach asfaltowych, to w nich zbiera i długo się utrzymuje duża warstwa wody.

- Dlatego podczas takiej pogody warto zwolnić i pokonywać te wodne pułapki powoli i ostrożnie. Uchroni to kierowców pojazdów od niebezpiecznych zdarzeń, ale też przechodniów przed zachlapaniem

Źródło: KPP

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe