Sprzęt cyfrowy dla KCK

  • 28.07.2021, 12:56 (aktualizacja 28.07.2021, 12:59)
  • Tomasz Dominowski
Sprzęt cyfrowy dla KCK
Kwidzyn. Ponad 140 tys. zł otrzyma Kwidzyńskie Centrum Kultury na zakupy sprzętu, oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń. Dofinansowanie przyznano w ramach programu „Konwersja cyfrowa domów kultury”.Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Jego celem jest między innymi wyposażenie instytucji kultury w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania działań w zakresie edukacji kulturalnej oraz animacji kultury, a także doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia różnych działań kulturalnych w formie cyfrowej lub online. Kwidzyńska kultura dostanie pieniądze na zakup sprzętu cyfrowego, sfinalizuje szkolenia, zakupi mikroporty, które są tak potrzebne grupom teatralnym. Kupione zostanie specjalistyczne oprogramowanie do obróbki video oraz wiele innych rzeczy, które będą służyły do prowadzenia różnych działań w zakresie edukacji kulturalnej oraz animacji kultur. Kwidzyńskie Centrum Kultury jest jednym z dwustu ośrodków kultury w kraju do którego trafi dofinansowanie z projektu grantowego „Konwersja cyfrowa domów kultury”. To ogółem ponad 26 mln zł. Projekt Kwidzyńskiego Centrum Kultury otrzymał 90,5 pkt i uzyskał dofinansowanie w wysokości 141,1 tys. zł.

Tomasz Dominowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe