Kwidzyńskie Centrum Kultury prowadzi nabór do grup artystycznych

  • 03.09.2021, 14:41
  • Źródło: KCK Kwidzyn
Kwidzyńskie Centrum Kultury prowadzi nabór do grup artystycznych
Nie tylko kalendarz, ale i pogoda za oknem przypomina nam, że wakacji czas dobiega końca. Nie ma się co jednak smucić bo początek roku szkolnego możne stać się początkiem przygody artystycznej z Kwidzyńskim Centrum Kultury. Wrzesień to dla każdego rodzica wielkie wyzwanie logistyczne. Zaczyna się szkoła/przedszkole, wybór zajęć dodatkowych, sport, taniec a może coś zupełnie innego? Nie tylko sportem można wypełnić czas wolny swoich pociech, ale i ciekawymi zajęciami w Kwidzyńskim Centrum Kultury.

Od 1 września ruszyły zapisy między innymi do Pracowni Plastycznej, Zespołu Pieśni i Tańca “Powiśle” czy Małej Akademii Gitary. Przez całe wakacje dzieci mogły zapoznać się z instruktorami i działalnością takiej grupy, biorąc udział w zajęciach otwartych, dlatego uważamy za formalność, otwarcie zapisów, bo większość dzieci już wie, czego chce się uczyć. 

 

Na nowych uczestników czekają zajęcia w takich pracowniach jak:

 

Mażoretki 
Głównym elementem tańca oraz pokazów grup mażoretkowych jest defilada (tj. układ taneczno-marszowy, wykonywany na pewnym odcinku drogi), ale coraz częściej Mażoretki występują na scenie, prezentując układy taneczne, nie zawsze w towarzystwie orkiestry dętej, coraz częściej do muzyki nowoczesnej. Taniec mażoretkowy jest połączeniem wielu technik tańca. W choreografiach zespołów znajdziemy elementy tańca latynoamerykańskiego, klasycznego, nowoczesnego, a nawet baletu. To co wyróżnia ten rodzaj tańca to elementy marszowe oraz wykorzystywane rekwizyty, których nie znajdziemy w innych gatunkach. Zajęcia odbywają się w rożnych grupach wiekowych.
Instruktor: Ewelina Szwedowska tel. 785 262 510
 
Studio gitarowe
W obecnym czasie Studio Gitarowe prowadzi naukę gry na gitarze dla dzieci przede wszystkim młodszych, czyli tych ze szkoły podstawowej. Dzieci uczą się gry z nut, oraz grania akordowego (chwytami). Rozwijają również umiejętności głosowe przy własnym akompaniamencie gitar. Zajęcia odbywają się w grupach (2-4 osobowych). Dla najzdolniejszych istnieje możliwość rozwijania uzdolnień w formach zespołowych w ramach STUDIA GITAROWEGO lub w innych formach muzycznych w ramach zajęć KCK (dzieci starsze – młodzież).
Instruktor: Jacek Strociak, tel. 605 745 884
 
Zespół Pieśni i Tańca “Powiśle” 
To zespół ponadczasowy, w którym tradycje artystyczne przechodzą z pokolenia na pokolenie. Zachęcamy do Zespołu wszystkich chętnych, którzy pragną rozwijać swoje zdolności wokalno-taneczne, ciekawie i bezpiecznie spędzać wolny czas, poznać folklor własnego
i innych regionów Polski.
Instruktorki: Ewa Jamrozek tel. 692 188 829, Alicja Kizińska  tel. 608614401
 
Grupa wokalna Art Voice
To młodzieżowa grupa wokalna składająca się głównie z uczniów z klas 4 – 6 szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej oraz licealnej. 
Uczestnicy  śpiewają repertuar zróżnicowany stylistycznie, dobrany dla każdej osoby indywidualnie, który zahacza swoim charakterem o takie style jak Pop, Funk, Rock a także o piosenkę poetycką. W trakcie zajęć rozwijają technikę śpiewu poprzez różne ćwiczenia emisyjno–dykcyjne i oddechowe. Próby odbywają się grupowo oraz indywidualnie przy wykorzystaniu sprzętu muzycznego z akompaniamentem na żywo.
Instruktor: Marcin Sawicki - tel. 734 154 388
 
Pracownia plastyczna
Uczestnicy pod kierunkiem instruktora realizują różne tematy z dziedziny plastyki w zakresie malarstwa, rysunku, rzeźby, plakatu. Poza tradycyjnymi technikami poznajemy również inne jak malowanie na tkaninie, decoupage, collage, tworzenie własnych technik eksperymentalnych. Poruszane tematy to martwa natura, portrety, krajobraz, kompozycje kwiatowe, studium i szkice postaci, scenki rodzajowe, kopiowanie obrazów mistrzów. Zajęcia w rożnych grupach wiekowych 
Instruktor: Krystyna Humanowska tel. 503 524 240 
 
Sekcja tańca towarzyskiego
Sekcja tańca towarzyskiego zaprasza na swoje zajęcia dzieci i młodzież w rożnych grupach wiekowych. Zabawy taneczne, podstawowe rytmy samba, cza-cza, jive i innych tańców to tylko cześć zajęć przeplatanych dobrą zabawą. Wraz z kolejnymi latami nauki w sekcji przed uczestnikami otwiera się świat pokazów i turniejów tanecznych. Wszystko to pod okiem Instruktorów - Mistrzów tańca, którzy na terenie Kwidzyna od 1994 roku zarażają pasja do tańca.
Instruktorzy: Jarosław Grunt - tel: 604 499 336, Monika Grunt - tel: 606 334 361
 
Jazz Junior’s Band
Do udziału w zajęciach zaprasza wszystkich, którzy po szkole muzycznej chcą kontynuować swoją przygodę z instrumentami dętymi, jak również domowych samouków. Nauka opierać się będzie na  dobrym czytaniu zapisów nutowych arr. (tzw. grę bandową) oraz pracy zespołowej, tematach i skalach jazzowych oraz improwizacji gry na instrumencie, która niekiedy bywa ważniejsza od gry jak z nut.
Instruktorzy: Eugeniusz Kiziński tel. 604 350 659, Dariusz Dobosz tel. 511 936 618
 
Harfa Gospel Choir
Chór Harfa tworzą ludzie, dzielący wielkie zamiłowanie do muzyki, przepełnieni pasją i zaangażowaniem, ale także wiarą. Nie ma znaczenia wiek, a jedynie pasja do śpiewania. Chór podzielony jest na 4 głosy (sopran, alt, tenor, bas), więc miejsce znajdzie się dla każdego. Uczestnictwo w chórze to nie tylko śpiew, lecz także fantastyczne wyjazdy, warsztaty i świetne imprezy.
Instruktor: Anna Głogowska-Firlej - tel. 502 303 444
 
Grupy rockowe
Zajęcia przeznaczone są głównie dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Uczymy sposobów szybkiego poznawania poszczególnych partii utworów, podstaw muzycznych niezbędne do nauki gry na instrumentach takich jak gitara, gitara basowa i elektryczna, perkusja. Młodzież zapoznaje się ze sprzętem nagłaśniającym, uczestniczy w różnego rodzaju koncertach okolicznościowych. Podczas koncertów, między innymi w lokalnych szkołach zdobywa doświadczenie niezbędne na scenie i uczy się współpracy w zespołach muzycznych. 
Mała Akademia Gitary
Zajęcia kierowane są do młodszych pasjonatów gry na gitarze klasycznej i odbywają się indywidualnie lub w małych grupach. Każdy uczestnik powinien posiadać swoja gitarę z uwagi na ciągłe doskonalenie gry również poza zajęciami. Dzieci uczą się podstawowych akordów, czytania nut i grania prostych utworów.
Instruktor: Krzysztof Tarasiuk- tel. 605 521 423
 
Grupa teatralna Sotie
Zrzesza młodzież od 13 roku życia do końca liceum. Jej głównym celem jest uwrażliwienie uczestników na szeroko rozumianą sztukę teatralną, warsztaty rozwijające poczucie pewności siebie jak również prezentacja nabytych umiejętności aktorskich w spektaklach kończących projekt. Przez ostatnie 3 lata grupa zaprezentowała spektakle “Demagog, Mistrz i Małgorzata, Ostatnia wola Leonarda Grubera jak również cykl video - Pocztówki z kwarantanny. Na chętnych, którzy chcą przyłączyć się do zabawy w teatr i wziąć udział w naborze czekamy 25 września o godzinie 11:00 w Teatrze.
Instruktor: Sergiusz Mizera - tel. 501 395 023
Źródło: KCK Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe