POLICJANTKI RUCHU DROGOWEGO SPOTKAŁY SIĘ Z DZIEĆMI W GARDEI.

  • 13.09.2021, 11:13 (aktualizacja 13.09.2021, 11:15)
  • Tomasz Dominowski
POLICJANTKI RUCHU DROGOWEGO SPOTKAŁY SIĘ Z DZIEĆMI W GARDEI.
W związku z trwającą akcją „Bezpieczna droga do szkoły” i w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci na terenie całego powiatu prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne. W minioną środę z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej oraz przedszkola w Gardei spotkały się policjantki ruchu drogowego wraz z dzielnicowym.

W minioną środę (08.09 br.) policjantki z kwidzyńskiej drogówki oraz dzielnicowy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili dzieci w przedszkolu, zerówce oraz Szkole Podstawowej w Gardei. Policjanci, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych, rozmawiali o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, odpowiednim zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów, a także o sytuacjach, z którymi mogą się spotkać, pokonując tę drogę, tj. kontakt z obcą osobą oraz niebezpiecznym zwierzęciem. Policjanci podkreślali także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Tłumaczyli, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. Dzieci zostały obdarowane opaskami odblaskowymi.

Następnie wspólnie, teorię zamienili w praktykę. Podczas krótkiego spaceru dzieci pod czujnym okiem funkcjonariuszy ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Wykazały się przy tym dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Akcja potrwa do końca września. W jej ramach policjanci będą prowadzili wzmożone działania, których celem jest zapewnienie bezpiecznej drogi do szkoły dzieciom
i młodzieży. Patrole drogówki szczególną uwagę zwrócą na zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonach szkół i przedszkoli, takie jak np. parkowanie pojazdów, sposób przewożenia dzieci, stosowanie się do ograniczeń prędkości.

Tomasz Dominowski

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe