Akcja "Bezpieczny Pieszy" na drogach powiatu kwidzyńskiego

  • 14.09.2021, 21:11
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Akcja "Bezpieczny Pieszy" na drogach powiatu kwidzyńskiego Foto archiwum
Dzisiaj (14.09.br.) od samego rana na drogach powiatu policjanci z kwidzyńskiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczny Pieszy”. Akcja ma na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.

Dzisiejsze działania pn. „Bezpieczny Pieszy” przeprowadzane na terenie całego powiatu mają na celu  zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą zwracać szczególną uwagę na:

- właściwe relacje kierujący – pieszy,

-poruszanie się pieszych zgodnie z przepisami na odcinkach dróg bez wydzielonego chodnika,

-używanie przez pieszych poruszających się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych,

-prawidłowe poruszanie się pieszych na drogach, przechodzenie w miejscach zabronionych, wychodzenie przed pojazdy i zza przeszkody,

-wyprzedzanie na przejściach dla pieszych,

-eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz pieszych.

 

Do największej liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych dochodzi na przejściach dla pieszych, dlatego warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej uwagi i ograniczonego zaufania. Mimo, że dotyczą wszystkich, to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być właśnie piesi. Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów, upewniając się, czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe