Weekend na drogach powiatu kwidzyńskiego. 81-latek prowadził pojazd mając zakaz !

  • 20.09.2021, 12:30
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Weekend na drogach powiatu kwidzyńskiego. 81-latek prowadził pojazd mając…
Kwidzyńscy policjanci codziennie sprawdzają podczas kontroli drogowych uprawnienia do kierowania pojazdami. Podczas minionego weekendu zatrzymali jednego kierującego z wydanym przez sąd tzw. „zakazem” oraz dwóch nietrzeźwych kierujących.

81-latek z zakazem prowadzenia pojazdów

Do pierwszej z kontroli doszło w piątek około godziny 18:00. 81-letni mieszkaniec naszego miasta trafił w ręce drogówki, kiedy na ul. Kopernika jechał samochodem osobowym. Mężczyzna miał orzeczony w 2020 przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie zakaz do kierowania pojazdami.
 

Nietrzeźwi kierowcy

Następnego dnia funkcjonariusze Posterunku Policji w Gardei zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Cygany 41-letniego mieszkańca gminy Gardeja jadącego motocyklem. W tym przypadku mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania jednośladem oraz znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania pokazał 2,7 promila.

Około godziny 21:00 patrol prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie na ul. Grudziądzkiej kontrolował 23-letniego mężczyznę. Poruszał się samochodem osobowym marki Peugeot. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu jednak odmówił on poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Została pobrana od niego krew do badań.

Tego samego mężczyznę na terenie miejscowości Tychnowy po północy zatrzymał do kolejnej kontroli drogowej inny patrol. Mężczyzna poddany został badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik badania to prawie 2 promile.


Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne. Dlatego przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu i przypominamy o odpowiedzialności karnej. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata. W przypadku złamania orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów kara wzrasta do lat 5.

Apelujemy! Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które nie posiadały nigdy uprawnień, z różnych powodów utraciły wcześniej prawo jazdy, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe