Komunikat Wicestarosty w sprawie bójek uczniów ZSP nr 4 publikowanych w internecie

  • 05.10.2021, 13:10
  • Wawrzyniec Mocny
Komunikat Wicestarosty w sprawie bójek uczniów ZSP nr 4 publikowanych… TVN
„Organ prowadzący otrzymał w dniu dzisiejszym informację o przebiegu zdarzeń i podjętych przez szkołę działań. O zaistniałej sytuacji poinformowaliśmy kuratorium oświaty, proponując wspólne działania w sprawie."

„Dyrektor szkoły informacje o pojawiających się filmach z przebiegu kilku bójek z udziałem uczniów otrzymał w godzinach popołudniowych we wtorek 28 września br. Podjął działania zmierzające do ustalenia sprawców i odpowiednie działania prewencyjno-wychowawcze w tym zakresie. Powiadomił Policję o zdarzeniach, które miały miejsce poza terenem szkoły. W dniu wczorajszym i dzisiejszym (29 i 30.09. - od red.) były prowadzone rozmowy z rodzicami uczestników bójek. Dyrektor ustalił, że brało w nich 8 uczniów z klasy pierwszej i 1 z klasy III. Miały one charakter tzw. ustawki, aby je sfilmować i upowszechnić w internecie. Zarówno sprawcy i obserwatorzy bójek poniosą konsekwencje przewidziane w statucie szkoły. Dyrektor zwołał w tej sprawie w dniu wczorajszym (29.09 - od red.) zespół wychowawczy, a w najbliższy wtorek zaplanowano posiedzenie Rady Pedagogicznej, gdzie zapadną decyzje co do uczniów biorących udział w bójkach.

 

W porozumieniu z dyrektorem szkoły, policja malborska zaproponowała na jutro tj. 1 października br. cykl spotkań w klasach pierwszych w ramach działań prewencyjnych. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Malborku przedstawiła ofertę wsparcia rodziców i uczniów - uczestników bójek. Proponuje także warsztaty i spotkania z młodzieżą w zakresie kształtowania kompetencji społecznych i radzenia sobie w sytuacjach trudnych i kryzysowych.

 

Wyrażamy swój niepokój i troskę z uwagi na fakt, że prawdopodobnie działania mają charakter rozwojowy i są sterowane przez osoby z zewnątrz. Liczymy tu na pomoc rodziców i wsparcie Policji. Nie ma przyzwolenia na agresję. Wszelkie jej przejawy spotkają się z odpowiednią reakcją szkoły - przy wsparciu organu prowadzącego i organów ścigania.”

 

Podpisał

Wicestarosta Powiatu Malborskiego

Waldemar Lamkowski

 

Malbork, dnia 30 września 2021 roku

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe